| E6 a întrebat:

Ajutati-ma si pe mine va rog.
Doi parinti cu sindactilie dintre care unul are daltonism, au un copil cu vederea normala, hemofilie si degete normale.
As vrea sa stiu structura genotipica a parintilor, procentul de aparitie a copiilor cu daltonism in descendenta parintilor si procentul copiilor bolnavi de hemofilie di daltonism.Pentru cei de la liceu, cred ca stiti problema
Astept rezolvarea multumesc anticipat!

1 răspuns:
| brokenkid a răspuns:

25 la suta procentul de aparitie a urmatorilor copii cu daltonism, si 50 la suta a doua intrebare, mie asa mi-a dat in clasa cu dirigabig grin sper ca te-am ajutat bafta