| anonim_4396 a întrebat:

Ajutaţi-măăă! Nu ştiu ce am facut la tastatura, dar acum am aiurea toate semnele de punctuaţie si pot sa scriu cu "ş, ţ", ceea ce eu înainte nu puteam... dar nu vreau sa scriu asa...cum imi pot face tastatura inapoi?
Vă rog mult! Chiar am nevoie de ajutor...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai pus caracterele romanesti. Click pe iconita albastra de linga system try (aia cu ceasul) si alegi de acolo engleza, sau ALT+SHIFT (mai simplu).

6 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Mersi mult!happy

| asko a răspuns:

Start / control panel / regional and language options / language / details / settings / schimba pe english acolo, in caz ca nu vezi toolbars / language bar jos

| anda_1885 a răspuns:

Aşa? cred că da... apasa in acelasi timp "alt-shift"

| cristina_4037 a răspuns:

Jos in dreapta ai pus intr-un patratel in bara " EN" tu l-ai schimbat si ai pus " RO" apasa acolo si o sa scrii din nou normal fara "ş, ţ",

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mie imi pare EN in bara dar e inactiv adica degeaba selectez US ca tot RO ramane

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da cu ea de pamint