| NicoleDenisa a întrebat:

Ajutor! Daca am înainte un 8 si un 9(la teste la mate )si in teza am 4, rămân corijenta? Dau funda! Repedee

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Iti iese 7, 37 media

| Andwta a răspuns:

Trebuie sa ai inca o nota. 3 note + teza. Iti explic cum se calculeaza. Aduni doar cele 3 note ex : 8 9 7 = 24 apoi impartim la cate sunt, adica 3. 24 :3 = 8. Apoi rezultatul este inmultit cu 3. 8x3 = 24. Rezultatul adunat cu teza 24+4 = 28. Si la sfarsit impartim la cate sunt 28:4= 7. Stai linistita iti iese media.