| never2say4never a întrebat:

Ajutor! De cateva zile incoace un baiat pe care nu-l cunosc deloc ma suna noaptea tarziu.Nu sunt genul care sa posteze poze sau un numere de telefon pe net si totusi acest baiat stie cum ma cheama si cum arat, cand i-am raspuns prima data mi-am dat seama ca nu-l cunosc deloc dupa voce. A mentionat o data ca este la alt liceu si atunci mi-am intrebat fostele mele colege care sunt la acel liceu daca i-au dat nr. meu e telefon cuiva si au zis nu.
N-am cum sa inchid telefonul caci dimineata eu ma trezesc devreme, iar de schimbat numarul, nu pot caci sunt multe cunostinte care ar fi bulversate de aceasta schimbare.
I-am explicat ca n-am nicio treba cu el si ca nu-l cunosc, dar el tot nu inceteaza. Ce trebuie sa fac? Ajutor.

P. S:

Răspuns Câştigător
| multimoak a răspuns:

Pur si simplu faci ce fac si eu. Il bagi la restrictii apeluri. Ori de cate ori va dori sa te sune, telefonul tau nu va suna si lui ii va aparea ca si cum ai vb la telefon cu cineva(ton de ocupat) sau la filtrare numere ( in functie de marca telefonului) unde el te poate suna in voie si tu sa nu fii deranjata. Daca nu ai nici una din aceste optiuni in setarile telefonului, poate ai optiunea de personalizare a contactului, adica iti pui o melodie care sa te sune la toata contactele, si la numarul lui pui sa nu sune, sau pui un ton de apel care face "beep" si gata.

3 răspunsuri:
| baru a răspuns:

O perioada de timp inchide telefonul O alta posibilitate dai intilnire si vezi ce vrea In felul acesta il vei cunoaste si ori cind poti apela la politie sau prieteni care sa se ocupe de el

| ḭṆḠḕṙḀṠ a răspuns:

Inchide-i telefonul, raspundei si nu vb nimic(sa ii consumi creditul degeaba :p), inchide telefonul de tot
fundita? happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Off! Si eu ma trezesc cu apeluri anonime sau cu numere necunoscute. Aceleasi replici patetice!
Nu-i mai raspunde sau seteaza telefonul sa-i respinga apelul.