| aliyna a întrebat:

Al cui este, de fapt, Craciunul?

Răspuns Câştigător
| Neah a răspuns:

Craciunul este de fapt sarbatoarea care s-a infiintat acum mult timp (nimeni nu stie exact) pentru ca s-a nascut Isus Cristos. De fapt lui ii apartine aceasta sarbatoare pentru ca a fost ziua in care s-a nascut el.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Al copiilor

| Corina a răspuns:

Cuvântul Crăciun deriva din etimonul creatio, care inseamna ziua creării sau a facerii lui Iisus, deci Craciunul apartine Lui Iisus Hristos, dar e sarbatorit de toti crestinii din intreaga lume.

| bump a răspuns:

Al tuturor crestinilor...

| NickiMinaj a răspuns:

Al meu.