| asinedthereal a întrebat:

Am 1,71 si trebuie sa ajung prin săritură (în alergare) la înălțimea de 2, 65. Eu ajung doar pana la 2, 60. Ce exerciții zilnice sa fac sa ajung la înălțimea respectiva. Am șanse?

5 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

La orele de sport mai nou va pune sa depasiti recordul de detenta al lui Ronaldo?

| asinedthereal explică (pentru Drimmero):

rolling on the floor)) de acord, însă asta e o condiție ce trebuie îndeplinită la traseul utilitar MAI, politie. Pentru asta ma antrenez. Oricum ai dreptate, no make sense.

| Drimmero a răspuns (pentru asinedthereal):

Poti detalia putin proba? mie mi se pare interesant cum atingi 2.60 la 1.71 in saritura. In saritura conteaza foarte mult muschii picioarele, cu ei te 'propulsezi' + elanul

| asinedthereal explică (pentru Drimmero):

Te poți uita pe Youtube. Detenta e penultima proba din traseu. Si da, am făcut antrenamente 2 ani sa o ating la 2, 60... Însă mai trebuie 5 centimetri

| Drimmero a răspuns (pentru asinedthereal):

Aaa, sa atingi mingea suspendata cu mana din saritura, pentru mine e usor asta, bine eu sunt mai inalt decat tine si am mainile destul de lungi, as ajunge repede, cica inaltimea ar fi de 2, 55 pana la minge.
Te-as sfatui sa mai lucrezi la muschii picioarelor, totul tine de ei in saritura, si viteza e importanta, daca ai si maini ceva mai lungi ai un avantaj. Daca ai reusit sa ajungi aproape de ea, cu antrenament zic ca poti sa ajungi sa o atingi.