| 3ntzz a întrebat:

Am 12 ani si totusi vreau sa vb ceva serios.Cred ca din clasa a III-a nu am mai simtit ceva pentru o fata si totusi vreau sa imi fac o prietena chiar daca nu o iubesc asa tare si nu stiu cum sa procedez ca sa imi fac o prietena.Nu am mai avut nici una pana acum.

Răspuns Câştigător
| parazitu_8805 a răspuns:

De ce vrei? Ca ai vazut si tu la alti? Si de ce sa iti faci o prietena si sa nu o iubesti? Si la varsata asta iti faci griji?

Si sa stii ca daca ai o prietena nu te face mai destept nu te face mai agreabil nu te face sa pari mai "tare".
Si banuiesc ca vrei o prietena doar pentru a parea "smecher", da sa stii ca la varsta asta nu poti fi "smecher". sau vrei ca ala din clasa cel ma tare(sa stii ca e cocalar) are si el...
Deci ce ti-am zis eu nu o sa te ajute prea mult in ati face o prietena
dar o sa te ajute cand o sa intelegi cu adevarat ce tiam spus eu.
Si atunci va fi prea tarziu.straight face

6 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

La 12 ani. păi la 12 ani asta nu era una din priorităţile mele. Crede-mă că la vârsta asta nu-ţi trebuie prietenă mai aşteaptă măcar vreo doi ani. Nu-ţi poţi face o prietenă doar pentru că tu vrei să ai una, aşteaptă să întâlneşti persoana potrivită, nu căuta nu nimic, ci doar aşteaptă.

| AnaisC a răspuns:

Dragutzu mama, da ai 12 ani, calmeaza-te, ma mir ca nu vrei sa iei si prostituate la centura de la 12.
U vrei o prietena, sau vrei sa fi cool. Sigur ai vazut la niste dobitoci de la tine din clasa ca stateau bot in bot cu vreo tarfa si acum vrei si u.
Hai sa fim seriosi, ce daca nu te-ai lins cu una pana acum nu te simti bine?
Ai rabdare... o sa vina si momentul asta, da cand o sa fii cu adevarat pregatit nu trebuie sa te grabesti.
Din clasa a III- a? Doammmnne...esti papagal rau
Nu trebuie sa te iei dupa altii, trebuie sa vrei u sa iubesty pe o fata nu sa te iei dupa altii, dar de la 12 ani nu poti sa iubesti este doar atractie fizica.

| Hombre a răspuns:

De ce vrei sa-i imiti pe cei mari!? ai rabdare toate la timpul lor, acum nici nu stii cu se mananca asa ceva.Veziti de copilarie ca mai ai putin si o pierzi.

| blueeyedgirl a răspuns:

Hombre, ai dreptate adica pe bune si eu eram putin geloasa pe colege recunosc am numai 13 ani si sunt fata ele mereu sunt cu cineva dar acum mi-am trecut ...laurentiu take a chill pill tongue nu se face mai cald afara daac ai avea tu prietena ( poate nu stii nici sa saruti) laughing sper ca nu am fost prea dura big grin bafta:*

| DiDi a răspuns:

Laurenţiu, mi se pare foarte nedrept ce vrei tu să faci. Când vei iubi cu adevărat o fată, sau măcar să o placi îndeajuns de mult, încât să n-o răneşti, atunci da, te poţi gândi la o eventuală relaţie cu ea, dar până atunci, ai răbdare. Nu face fata respectivă să sufere doar pentru că vrei să demonstrezi ceva, sau pur şi simplu pentru faptul că n-ai avut niciodată o iubită. Ai răbdare, lasă timpul şi destinul să decidă, şi sunt convinsă ca în momentul în care te vei aştepta mai puţin, vei întalni persoana potrivită pentru tine, pe care ai să o iubeşti sincer şi cu care te vei simţi în al 9 cer, de fiecare dată când veţi vorbi, vă veţi privi în ochi.

| JustInCase_1628 a răspuns:

Zici ca esti ala : "Vreau sa-mi fac o prietena dar nu gasesc, toate fetele sa apeleze la mine"