| anonim_4396 a întrebat:

Am 13 ani si imi place de un baiat mai mare decat mine cu 5 ani dar problem e ca de abi ma baga in seama am id lui dar aproape mereu eu incep conversatia.De 1 martie mi-a dat un martisor dar numai fiindca i-am zis eu.Nustiu ce sa fac ca sa ma bage si pe mine in seama. Ajutati-ma!

10 răspunsuri:
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Păi... poate pentru că cu tine poate ajunge la închisoare pentru pedofilie? Îmi pare rău pentru tine, dar încearcă să iei ceva mai mic, aşa, pentru tine...

| fluturas a răspuns:

"De 1 martie mi-a dat un martisor dar numai fiindca i-am zis eu."
numa nu i-ai cerut un martisor :O?

baiatul ii de treaba, daca nu te baga in seama foarte bine face, stie el ce face
nu esti de varsta lui, ii clar ca nu are sentimente pentru tine, is de-acord cu ideea ca iubirea nu are varsta, dar nu are nici macar rost sa incerci big grin
nu vreau sa-ti distrug sentimentele, dar el nu te place big grin
nu e mult 5 ani diferenta, dar tu ai 13 el 18, cu siguranta isi doreste o iubita de varsta lui big grinwinking incearca sa-ti agsesti pe unul de varsta tawinking

mira
| mira a răspuns:

El te considera o simpla cunostinta pe care o asteapta sa infloreasca dupa ce iese din copilarie.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Chiar n-ai ce face la 13 ani cu un baiat de 18, si nici el cu tine. Gaseste unul de 13-15 si traiti-va bucuriile varstei. El stie mai bine decat tine, peste 3 ani si nici atunci nu cred ca ar fi cazul. Crede-ma ca stiu ce zic, nu e ca sunt rau sau tampit.

| adi4ever a răspuns:

O conversatie cu DEX-ul ti-ar trebui

| maiabia1995 a răspuns:

Are 18 ani si pentru astfel de baieti nu e interesant sa fie cu fete mai mici cu 5 ani, poate daca o iubeste mult, cazuri speciale.Mai ales ca la varsta aia se asteapta si la relatii sexuale si tu nu cred ca o sa vrei. Nu stiu ce sa zic.

| chupachups1234 a răspuns:

De ce s-ar uita la tine, esti cu 5 ani mai mica. Si... i-ai zis sa-ti dea martisor?raised eyebrows

| Lawrence a răspuns:

Incearcă sa te imprietenesti cu el. Vorbiti mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Diferenta de varsta nu ar trebui sa se interpuna intr-o relatie de prietenie. Intai, incearca sa-l vezi ca pe un baiat obisnuit, si nu mai da tu mereu curs dicutiei, fi mai indiferenta fata de el.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Rabdare.rabdare,asa spunea o fecioara, ce incerca sa-si provoace o placere, cu o banana prea coapta.deci. rabdare.