| Amiraramii a întrebat:

Am 24 de ani si locuiesc cu sotul meu, tot la tara m-am nascut. Avem gradina. 3 porci, gaini, vitel, caine si pisica + pe camp grau si lucerna pentru animale. Gatesc, spal si fac curat.Sotul pleaca dimineata si vine seara, cand ajunge el acasa are masa calda+ meniu pe a doua zi la servici. Eu lucrez 8 ore pe zi la o multinationala... desii la inceputuri nu faceam nimic din astea. Am impresia ca maturizarea si viata de adult m-a izbit ca o usa in in frunte. Imi e drag sa ingrijesc tot ce e al nostru, dar am zile cu caderi psihice cand se aduna prea multa treaba si simt ca cedez. Incep sa ma simt nedreptatita si imi e dor de copilarie cand nu eram asa responsabila eu de toate cele. Mai simte cineva asa ceva? Sau se simte neapreciata?

Răspuns Câştigător
| portocala11 a răspuns:

Asa se intampla când nu va mai oferiți atenția de la început. De ce nu încercați în timpul liber sa petreceți tilp de calitate în 2? sa vorbiți despre ce va deranjează sau ce va lipsește... toți avem nevoi diferite. este nevoie de multa comunicare. încercați să mergeți la o plimbare în weekend, sa faceți o baie împreună sau chiar sa stați amândoi în liniște și pace fără telefoane sau TV și sa va oferiți putina afecțiune. probabil este si el obosit de la serviciu la fel cum ești și tu de la atâta munca. lipsa de comunicare nu face bine... încercați să fiți din nou copii în timpul liber!

9 răspunsuri:
| TimberWolf a răspuns:

Zi de zi...zi de zi!
Pai ce, tu faci curat zilnic? faci si tu o data pe saptamana sau mai rar.
Nici nu trebuie sa gatesti ceva complicat, mancarea trebuie sa fie cat mai neprocesata, un piure, un ou in tigaie, o salata, o friptura la cuptor, etc.

| Amiraramii explică (pentru TimberWolf):

Da. Gatesc zilnic, mancare proaspata. Pentru ca sunt de la tara si aici nu putem comanda mancare. Dar si pentru ca asa am crescut si m-am obisnuit. Iar in legatura cu, curatenia. Da. In fiecare zi se iveste de dat cu matura sau adunat ceva ce am lasat prin casa aruncat, tot noi, ca suntem dezordonati.

| Amiraramii explică (pentru TimberWolf):

Recitind comentariul tau, vreau sa iti spun ca nimeni nu isi ia necesarul de hrana dintr o salata sau un piure gol. Asa gandesti tu. Si posibil pentru ca esti baiat.

| TimberWolf a răspuns (pentru Amiraramii):

N-ai inteles, ma refeream ca nu e nevoie sa faci mancaruri sofisticate, nu sa mananci doar o salata.

| Amiraramii explică (pentru TimberWolf):

Am inteles, multumesc?

| TimberWolf a răspuns (pentru Amiraramii):

Eu de ex mananc dimineata 4 oua si o salata cu rosie, ceapa si castravete, suna complicat? sau prea putin?

| Amiraramii explică (pentru TimberWolf):

Nu suna deloc complicat. Si eu fac salata in sezonul acesta, mai ales cand culeg din gradina rosii si castraveti cu gust.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Multe persoane au aceeași problemă ca tine.
Trebuie să-ți ordonezi mai bine timpul liber.