| anonim_4396 a întrebat:

Am 33 de ani si nu pot sa pronunt litera r. mai pot repara acest lucru?

Răspuns Câştigător
| dulc3'maria a răspuns:

E ceva ereditar si se poaste corecta.Este o problema din nastere.
Ai putea consulta un medic.

3 răspunsuri:
| adriana_sw33ty_angy a răspuns:

laughing si eu am 22 si tot nu pot sa o pronunt tongue... persoanele ca noi se numesc rraraite big grin... asa o sa vb toata viata tongue. eu una m-am obisnuit de ft multi ani cu asta, nu am nici un complex happy ba din contra ft multe persoane imi spun ca sunt dulce datorita felului cum vorbescbatting eyelashes sau chiar si amuzanta! happy ce vrei sa schimbi ma rog? asa ne-a lasat pe noi dumnezeu...si in plus medici spun ca nu se poate "repara" nimic (cel putin la mine )" tongue asa ca... zi "rrrrrr" si nu te mai gandii la asta tongue
bafta!

| putzulica a răspuns:

Am imi intalnit persoane. ce e asa de rau? cuosc chiar un dentist cu defectu asta.hee heewinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Consultă un logoped, te va ajuta.
Multă baftă.
Pa, pa.