| mistakeofyourlife a întrebat:

Am ajuns de curand la concluzia ca fiecare om are o obsesie. Pentru mine este cititul. Pot sa ma adancesc intr-o carte buna o zi intreaga fara sa ma plictisesc.Cred ca o alta obsesie ar fi twilight si aici ma refer din nou la carti. Stiu marea majoritate dintre voi ar spune ca aceste carti sunt faimoase doar datorita filmelor sau unii sr zice ca nu au pus mana niciodata pe o astfel de carte. Poate seria twilight nu este cea mai buna de pana acum, dar este placerea mea sau mai bine zis obsesia. De vorbit nu prea vorbesc cu prieteni despre asta este mai multa o mica lume in care ma refugiez adeseori. Si acum intrebarea propiu-zisa: Voi ce obsesii aveti? ( motivul pentru care va intreb : lipsa de ocupatie.)

8 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Munca.Implicata intr-un proiect scolar, nu il abandonez pana nu stiu eu ca am dat 100%+. Mai greu e cand trebuie sa muncesti in echipa.Trebuie sa stai sa le explici de ce trebuie sa fie ca tine si nu ca ei.Nu zic ca eu am dreptate, dar eu sunt informata constant tocmai de aceea cred ca asa e cel mai bine sa fac.Ca unii trag hais si unii cea e deja clasicoh go on
Imi place sa scriu.Despre un personaj atat de real in mintea in mintea pana acum aproximativ 3 luni.De cand l-am cunoscut pe pustiul ala am avut un sentiment de deja-vu. E incredibil de conexiunea pe care o simt cand sunt cu el.Nu e vorba de iubire, e mai mic ca mine si amandoi suntem implicatii in relatii.Acum ca l-am cunoscut brusc, Mihai a prins contur

| ღBizarreCrazyღ a răspuns:

ANIME : tot ce inseamna ele. carti cu manga, yaoi, etc. plusuri haioase, trupe japoneze ( evident nu toate ) si desenele de pe animax, benzile desenate, fikuri si nu in ultimul rand studiez felul in care sunt desenate, expresivitatea fetei, a corpului, emotiile care sunt transmise prin ele. dar desigur ca stiai asta laughing)

| madalina2727 a răspuns:

Nu o consider o obsesie, ci o placere.la fel ca tine imi place sa citesc cat mai multe din diferite domenii, sa fiu informata, nu neaparat carti de lectura ci si reviste si diferite articole. urmaresc si numeroase documentare. pot spune ca sunt innebunita dupa articolele/revistele medicale, de sanatate. zilnic citesc.

| Bitzy a răspuns:

Si a meahappy
Imi place foarte mult sa citeschappy

| vaa a răspuns:

Obesie. muzica!

Nu e zi in care sa nu cant ceva sau sa compun ceva.

Clasic. Da' sa stii ca nu e chiar o obsestie.

E... un hobby foarte profund.Ca si cititul al tine.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

| Jenny23 a răspuns:

Imi place sa citesc si sa scriu in jurnal doar daca cel mai bun prieten al meu e cu mine

| Simbolist a răspuns:

Imi place foarte mult sa citesc, si eu ca si tine nu prea tin legatura cu prietenii, nici cu colegii, stau si imi place sa ma adancesc in carti, imi plac foarte mult cartile de literatura si cele de specialitate medicala.Si mai am OBSESIE pentru stilouri.Am stilouri adica colectionez stilouri doar de firma. Numai bine. Spor la citit!

| carmen_5965 a răspuns:

Sy eu am o obsesie compusul mereu compun cantece si le cant de fapt ar fi mai mult o pasiune decat o obsesie