| Vaculin_Andreea_1984 a întrebat:

Am asa o problema-sint invidioasa, iar firea mea nu e asa.Mereu ajut oamenii,colegii, iar acum sint invidioasa si culmea-din cauza notelor(de la scoala).
Pe scurt-cum se scapa de invidie?

Răspuns Câştigător
| Satango a răspuns:

Bună!
Ma bucur că realizezi faptul că invidia este dozată prea mult la tine.Cred că ar trebui să o laşi baltă că invidiatul altor oameni. De ce să te pui pe tine intr-un plan inferior? Lasă-i pe alţii să fie invidioşi pe tine. Aşa că pune-te la treabă şi ia note bune! laughing.

Baftă!

3 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Da,e boala grea.Vezi ca ai si tu calitati.Insista pe ele. Poate ca altii nu le au.

| ElenaIsabella02 a răspuns:

Fii mai ambitioasa ca sa ai note mai bune, dar ar trebui sa te gandesti ca sunt doar note. Nu definesc cat de desteapta esti sau cine esti... Si-n plus, doar ca alti colegi au note mai bune, nu ii fac mai superiori tie sau mai destepti.

| Agnieszka a răspuns:

Fii mai ambitioasa ca sa ai note mai bune, dar ar trebui sa te gandesti ca sunt doar note. Nu definesc cat de desteapta esti sau cine esti... Si-n plus, doar ca alti colegi au note mai bune, nu ii fac mai superiori tie sau mai destepti.