| Maddu a întrebat:

Am auzit ca daca fac abdomene.sau genoflexiuni nu mai stiu sigur "grasimea de pe burta"Sau burta se pune pe fund si pe picioare. ce mananc si ma ingras se pune pe burta si nu stiu ce sa fac. am auzit si eu de la o fata si vreau sa ma asigur ca daca fac nu slabesc mai raubig grinAjutati-ma va rog. Funda Promisa!

Răspuns Câştigător
| ireall a răspuns:

Pai abdomenele sunt pentru muschii 'burtii' [scuzati exprimarea], iar genoflexiunile pentru picioare. Grasimea se depune uniform, nu doar pe picioare sau doar pe burta etc. Daca faci exercitii pentru toate grupele mari de muschi [abdomene, genoflexiuni, ridicari din stand dorsal ale picioarelor, exercitii cu sticla de apa pentru maini etc] iti poti mentine corpul frumos, insa doar cu un regim alimentar sanatos. E foarte important si aspectul asta. Insa tinand cont de varsta, presupunand ca ai sun 18 ani nu e indicat sa exagerezi cu exercitiile, sa te epuizezi. O sa-ti dai seama cand e cazul sa te opresti. Sper ca am fost de ajutor, spor la lucru!