| Ana a întrebat:

Am auzit ca Ministrul Educatiei a dat o noua lege in scoli, ca fetele sa fie examinate d un ginecolog pentru a afla daca mai sunt virgine sau nu.este adevarat?

12 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Da. Apare pe un site de pamflete. Si, cum multi dintre cei care utilizeaza internetul, ori nu citesc tot, ori nu stiu ce-i aia "pamflet", ori cred toate minunile fara sa gandeasca, s-a raspandit zvonul asta.
Te temi de ceva?

| SweetCandy a răspuns:

Era pe un site de pamflete, deci nu e adevarat, asta nu tine de educatie! si daca afla ca nu esti virgina te exmatriculeaza, deci ar insemna k liceele vor fii pustii, iar scolile de coresctie pline ochi...astea sunt lucruri care tin de intimitatea noastra, deci nu au cum sa te oblige sa faci asa ceva, nu este legal in primul rand si in al doilea nu stiu de ce ii intereseaza... ce legatura are sexulalitatea cu notele sau cu viata ta scolara!

Stefan
| Stefan a răspuns:

Tu chiar crezi toate zvonurile, nu se poate asa ceva fiecare e liber sa faca ce vrea respectand legile statului roman.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

E o porcarie. Nu mai crede toate chestiile astea.
Ce-o sa faca? O sa vina in clasa sa vada care a avut relatii intime si care nu? Doamne fereste! In primul rand nu e treaba ei. Cu astfel de relatii in toaletele scolilor nu sunt de acord, dar odata ce esti suficient de dezvoltat/dezvoltata atat psihic cat si fizic nu ai decat sa faci ce vrei si ce e mai bine; acasa, la hotel, dar nu in scoala.
Oricum, stim cu totii ce fel de ministri am avut la educatie, deci tot ce e posibil sa fi zis si asta, dar eu tot nu cred, chiar de nu m-ar mira.

| Ana explică:

Nu ma tem laughing

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Nu poate fi, ar fi un atentat la pudoare si demnitate!

| EUSIATIT a răspuns:

Nu am auzit dar e o prostie daca vor sa afle daca sunt insarcinate e una dar ca sa vada daca sunt virgine nu vad rostu ce fac vreo statistica? sau vor sa mearga la scoala numai virginele?/Atunci nu va mai avea scoala eleve decit pina la 10 11 ani cel mult

| Mwhahahaa a răspuns:

N`ar fi rawoh go on

| kathessa a răspuns:

M-as mira, dar nu ar fi rau!

| pepenerosu a răspuns:

Este o farsa!laughing haha. ce am ras la ea!straight face

| catalina_2916 a răspuns:

Nu...normal ca nu este adevarat.cum pti sa crezi asta? ar fi o porcarie total. ce-o intereseaza p aia daca suntem sau nu virgine? e vreo lege care sa interzica intretinerea relatiilor sexuale a elevelor? laughing rolling on the floor laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daaaaaaaa laughing si o sa desfiinteze scolile!