| RobertRby93 a întrebat:

Am avut o disputa azi cu un coleg din cauza urmatoarei intrebari "Ce admitere este mai dificila? La Medicina sau la Academia de Politie?" Eu sunt cel care da la Medicina, el e cel care da la Academie laughing Voi ce ziceti?

2 răspunsuri:
| ionutzul31 a răspuns:

Eu zic ca la medicina...la politie trebuie sa ai un fizic cat de cat pentru probele alea si creier nu prea mult (uita-te pe net as vezi cerintele pentru academia de politie).In schimb la medicina te doare capul de atatea cerinte

| bughy89 a răspuns:

La medicina e mult mai greu. Si eu am vrut sa dau admitere, pana la urma am dat la academia militara si in final am ajuns la politehnica dar asta e alta poveste. Partea grea la admiteri este proba scrisa care la medicina e destul de urata. La politie daca iti iei probele fizice pe jumatate esti admis si cu un pic de antrenament probele sunt destul de usoare.