| Alex_Saulescu_1998 a întrebat:

Am avut o relatie foarte lunga si foarte frumoasa. Am trecut prin toate etapele dolescentei cu el, m-a format, a fost ceva extraordinar, pana in zi de azi nu am mai cunoscut asa ceva. Aveam absolut totul in comun. Puteam spune ca e sufletul meu pereche. Incepusem sa ne facem planuri de nunta, "spontan" ne-am despartit. Incerc sa leg relatii dar toate se termina la fel „spontan". Relatii esuate, mereu fug de oameni care ma iubesc …ii indepartez din viata mea.Nu mai pot iubi pe nimeni. Nu ma mai pot bucura de nimic. Am pierdut o sarcina. In viata mea intra tot felul de oameni care par Ok la inceput, dar imi fac foarte mult rau. Cum scap de boala dau in alta, in momentul de fata am dat intr-un sindrom, corpul nu raspunde la tratament, doctorii nu inteleg de ce. Am inceput sa nu mai dorm, am fost la pshiatru, psiholog, mi-au dat somnifere abia adorm cu ele. Cum scap de un necaz dau in altu. Mereu am tot felul de accidente. Nu mai am spor in casa, servici, bani. Nu mai am pofta de mancare.Nu ma mai pot bucura de nimic. Nu mai am pace si liniste sufleteasca. Am impresia ca pe unde calc pe pamantul asta ard, arde sufletul meu. Sunt nopti si zile in care stau si plang prea multe mi se intampla. In noptile care dorm la ora trei sunt in picioare, ziua imi este somn ma pun sa dorm dar dupa cateva minute imi sare somnul. Nu mai pot concentra, uit ceea ce citesc.Nu mai am chef de nimic, sa ma imbrac frumos ca pe vremuri, sa ascult muzica, sa ma uit la televizor, abia mai citesc cete ceva. Eu acum 3 ani am primit o candela de la cineva, candela nu se aprindea se rostogolea pluta in ea, se rosea uleiul din candela, intr-o seara am incercat sa o aprind si s-a aprins, am plecat de acasa si cand am venit am incremenit…am gasit toata casa neagra plina de panza de paienjeni mari si negri..am sunat-o pe mama sa ii spun, in momentul cand mi-a spus sa sting candela a inceput sa curga apa de pe hota ca de la robinet… Din prostie am aruncat candela la gunoi, parintele duhovnic mi-a spus ca trebuie ingropata. De curand am gasit intr-o vaza in care tin trandafiri uscati, pe unul trandafir am gasit o ata rosie infasurata de 3 ori, iar pe alt trandafir am gasit o sarma neagra infasurata tot de trei ori pe trandafir. L-am luat si le-am infasurat intr-un servetel apoi l-am pus in biblioteca langa Psaltire, toata noaptea a trosnit biblioteca nu am putut sa dorm. Dimineata le-am ars.Am facut maslu, festanie la casa. Trosnesc lucruri in casa, mereu se strica cateceva. Umblu ca o disperata pe la preoti, dau 40 de liturghii la manastiri, ma rog foarte mult, merg la masluri, la biserica,, la dezlegari in particular imi face un preot.dar simt ca innebunec, nu mai pot nu stiu ce sa fac…sunt disperata…

3 răspunsuri:
| єχcєєℓ a răspuns:

Când ți-am văzut numele "Alex" și ai zis "cu el" nici nu m-am mai sinchisit să citesc e puțin cam gaay.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prea mult de citit...yawn

| xtembix a răspuns:

Numele tau nu corespunde cu povestea.