| Th3AbSinTh3 a întrebat:

Am citit acum o saptamana un articol care spunea ca astazi vom avea 2 luni pe cer(o cometa va trece foarte aproape de Pamant...), dar de atunci n-am mai vazut alt articol. voi ati auzit? va fi vizibil si din Romania?

3 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Am citit si eu pe 3 site-uri si pe fiecare scria altceva. Nu mai stiu ce sa cred. Cert este ca pe data de 15, daca vrei sa il vezi, va trebui sa stai cu ochii catre cer. Pe un site spunea ca acest asteroid trece de doua ori pe an pe langa noi, pe alt site spunea ca o data la 7 ani. In martie va trece o cometa pe langa soare, poate o vei putea vedea pe aceea la asfintit.

| valentingb a răspuns:

Din cate se vede,asteroidul asta a provocat o ploaie de asteroizi mai micuti in regiunea Uralilor, in Rusia, 500 de oameni sunt raniti. Deci haide sa fim bucurosi ca nu il vedemhappy

| zalisa a răspuns:

Da,dar cica nu se vede de la noi