| anonim_4396 a întrebat:

Am citit undeva, ca Geoana a pierdut alegerile pentru ca s-a dus la dezbatere la Tv, si a fost mai putin pregatit decat Basescu! este adevarat?

7 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Se poate spune ca Geoana a pierdut ceva electorat in urma ultimei dezbateri intre cei doi. Insa la fel unii ar spune ca a castigat electorat in urma acelei dezbateri. Tot ce e legat de politica e relativ. Ce vedem noi este doar teatru. Important este ce este in spatele cortinelor. Acolo jocurile se fac cu mult inainte sa aflam noi cate ceva.

| Silvia a răspuns:

Chiar iti pasa?

| Arthur a răspuns:

Geoana in general e" mai slab pregatit", Iliescu l-a mirosit de mult. A dat multe rateuri cu toate ca se cunosteau intrebarile care urmau sa le fie puse. Inafara de asta si-a tras singur atatea suturi in fund incat era normal sa se impiedice(vizita la Timisoara, vizita la Vantu,"tara de doi lei" etc).
Sincer, nu m-as fi simtit tocmai comod fiind reprezentata de un asemenea presedinte.

| D33d33wttzzaaaaaaa a răspuns:

Aiurea. Tot ce e legat de politica. straight face

| gaga_5261 a răspuns:

Geoana a sugerat ca Romania e o tara de doi lei. Geoana, vorbind cu oamenii dintr-o piata, i-a gratulat cu expresia "nemernicii dracului". Geoana e un prost ofiter sub acoperire, care nu stie sa ascunda asta si nici nu stie cati sunt in breasla. Geoana e foarte obosit de efortul de a nu-si da soacra afara din casa. Geoana vrea sa hraneasca 80 de milioane de romani… Geoana s-a dus la Moscova si a ascuns vizita asta! Oare in ce anume e mult mai pregatit, de merita sa fie simbolul nostru? O sa-mi fie rusine cu un asa presedinte!

S-a facut de ras Domnul Geoana!

| SmoothCrimnalnr.1 a răspuns:

De fapt Geoana a castigat Basescu a fraudat voturile ca sa aiba mai multe. Au fost trisori. Cand au vazut ca Geoana castiga au fraudat voturile si uite unde am ajuns. Ce sa facem Romania noastra.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aiureli electorale, jocurile erau facute, degeaba sustin ei ca nu, jocurile se fac cu un an inainte de urmatorul mandat, ce-mi place credulitatea romanului.