| Georgiana21 a întrebat:

Am cumparat foietaj pentru placinte (foietaj inghetat) si nu stiu cum sa fac sa-l intind, pentru a-l putea taia. Este prea tare, cum il pot face mai moale pentru a putea fi intins si taiat? Multumesc.

3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

In primul rand, trebuie sa-l lasi pe masa sa se decongeleze, nu se pune pe calorifer asa cum te-a sfatuit cineva. Apoi il desfaci si vei lucra cu el foarte usor.

| FetitzaCuOchiiCapruy a răspuns:

Il lasi pe calorifer

| SaraAldi a răspuns:

Trebuie sa il lasi la temperatura camerei sa se dezghete, singura solutie.