| Nauman_Alexandra_1994 a întrebat:

Am cunoscut un baiat pe 44 e sofer de ratc si am simtit o atractie asupra lui. Privirea lui, comportamentul, tot. Si am inceput sa il iubesc si nu poate fi nimic intre noi decat o simpla amicitie. Ce fac in situatia asta? El stie ce simt dar in timp am inceput sa il privesc ca pe un simplu amic cu toate ca in sufletul si inima mea e mai mult decat un amic ...stie ca il iubesc dar mai mult ca simpli amici nu poate sa ma priveasca... Ce fac in situatia asta?

5 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Sa nu te mai indragostesti asa de usor data urmatoare, normal!

| gemeni6226 a răspuns:

Buna,diferenta de varsta dintre voi e foarte mare, dar trecind peste asta itit nchipui pe el ca viitor sot? cred ca e o diferenta de vreo 20 de ani.La varsta ta am avuut si eu o atractie foarte mare pentru cineva cu 20 de ani mai mare si a ramas atractie.As putea sa-ti spun, lasa ca vei gasi tu o iubire mare in prezenta cuiva de varsta ta.Dar nu o sa spun asta.Si sti de ce? Pentru ca viata e o aventura si poate sfirsi foarte bine sau foarte prost nu din cauza diferentei sau apropierii de varsta ci datorita capacitatii celor implicati in relatie de a se putea iubi si dupa 10 sau 20 de ani de casnicie.Deci pune-ti sincer intrebarea tie insuti:daca el ar zice ca te iubeste si te doreste de sotie, ai accepta acest lucru? Crezi ca o sa-l poti iubi si peste 5, 10, 20 de ani chiar daca el s-ar imbolnavi intre timp si ar trebui sa-l ingrijesti tot restul vietii? Daca da atunci da o inainte, si nu te teme de consecinte.

| PersonajFictiv a răspuns:

Pai daca sigur poate fii doar amicitie, oare ce poti sa faci?
Sa intelegi asta si sa astepti /cauti pe altul.

| Nauman_Alexandra_1994 explică (pentru PersonajFictiv):

E cam greu sa trec peste... Tin la el enorm de mult... sad

| munteanuionvictor a răspuns:

Sa cauti pe cineva mai apropiat de varsta ta.