| AutumnDay a întrebat:

Am destule haine pe care le tin degeaba in sifonier si le port teribil de rar. Cu toate astea, cand fac curat in sifonier si decid sa selectez din ele pe cele pe care sa le dau mai departe, pur si simplu nu pot si decid sa le mai pastrez pe motiv ca arata frumos pe mine si sigur o sa le port mai incolo.

Voi cum reusiti sa scapati de hainele pe care nu le mai folositi, dar de care nici sa le dati nu va indurati?

4 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Le pun repede in saci pana nu ma razgandesc laughing
Ce e mic si bun le dau la copii astea mai saracuti ce e mai de oameni mari dau la second hand si imi fac niste bani

| danay72 a răspuns:

Ma gandesc cui i s-ar potrivi haina și cum s-ar bucura și această ma motivează să o dau. Este mai multa fericire in a da decât în a primi.

| HazelEyes77 a răspuns:

Si mie mi se pare uneori greu sa le dau dar totusi cand dulapul devine neincapator le daruiesc cuiva care stiu ca le poarta si nu le tine degeaba in sifonier ca mine.

| Djsjuajsjsj a răspuns:

Sunt o fire destul de practica, nu pastrez nimic din ce nu folosesc.Am dat multe lucruri de'a lungul anilor, nu doar haine.
eu pe ale mele le-am dat pe gratis, nu mi s-a parut echitabil sa cer bani pe ceva deja purtat/chiar daca-n stare buna.Insa daca pe tine banii te pot stimula sa renunti la ele atunci iti recomand sa sai niste anunturi pe Facebook si/sau olx.Sunt grupuri speciale pentru vanzare/cumparare haine sh pe Facebook, asa ca poti incerca si mai departe sa scrii tu la detalii: material/masura/pret etc.