| gabigabi9921 a întrebat:

Am facut burta!crying(( si vreau sa tin o dieta! puteti sa ma ajutati sa-mi spuneti ce dieta sa urmez?big grin merg la alergat de 4 zilestraight face si nu se cunoaste nimic! funda

Răspuns Câştigător
| adinaxD a răspuns:

Iti zic eu, mai bine sa nu tii nici o dieta, ca o sa regreti.Eu am tinut una, am slabit 3 kg, de la 60 la 57, iar dupa aceea am avut 66(in prezent am 60). Cel mai bine e sa ai un echilibru la mancare pe care sa inveti sa il controlezi.
Dimineata: ceva usor, dar consistent care sa iti dea energie. lapte cu cereale, un ou fiert, salata (eu imi fac salata cu varza, putina carne fiarta si putina telemea razuita deasupra)
Amiaza: o ciorba, supa, carne de peste(sa nu fie prajita) te mai poti inspira din reviste sau de pe net pentru alte idei
Seara: eu una m-am obisnuit sa nu mai mananc seara. Mananc doar fructe inainte cu 3 ore de ora de culcare. Eventual, un iaurt.
SPORT: foarte bine ca alergi, caloriile trebuie arse. Poti incerca sa ridici si greutati. cumpara 2 gantere.Nu uita sa consumi 2 l de apa zilnic.
Daca ai facut burtica, presupun ca iti plac dulciurile. Eu una le ador. cu greu le'am redus. mananc cate un baton fitness cu bucatele de ciocolata in fiecare zi( completeaza ''pastila de ciocolata'' zilnica).

5 răspunsuri:
| Wøodenpints a răspuns:

Uneori mă şi mir de cât îi duce pe unuii mintea.
Aleargă tu în continuare că sigur asta îţi va solicita muşchii abdominali şi vei arde grăsimea din zona aia.
De abdomene ai auzit? Cât te-ai chinuit să scrii întrebarea asta, făceai 20.

| Own3r a răspuns:

In 4 zile vrei sa se vada? E foarte bine.Continua,si exista o dieta foarte buna- dieta Dukan.Cel mai bine incearca sa cumperi cartea si sa o intelegi.

| Elena00100 a răspuns:

Sa nu mananci foarte multa paine daca s-ar putea sa nu mananci mai deloc sa mananci fructe (nu banane) si sa renunti la cina.happy

| Mitzocku a răspuns:

Fa abdomene si multe exercitiwinking