| 4n0nim a întrebat:

Am facut contestatie la lb romana deoarece am facut toate exercitiile bine in afara de un sinonim si o functie sintactica, probleme le-am facut toate, si am luat 7, 30 mie mi s-a parut o nota foarte foarte proasta pe cand eu credeam ca iau 9-8. Ce parere aveti?!

5 răspunsuri:
| GoguSteriade a răspuns:

Daca la literatura ai fost la fel de coerenta ca aici, de acolo ti se trage. Sunt mici aspecte pe care e posibil sa nu le vezi, dar asta a fost o parere sincera.

| 4n0nim explică (pentru GoguSteriade):

Mda la exercitii puteam sa gresec doar la explicatia aia si semn exclamarii.
Explicatia sunt sigur ca am facut-o bine pentru ca m-am verificat cu o profesoara, dar la semn nu stiu. Tu ce zici la sinonim si functie sa zicem ca imi scade 4 cu semnul exclamarii ii 6 deci 11. Astept pareri.

| 4n0nim explică (pentru 4n0nim):

Contestatia am facut-o pentru ca eram ff sigur ca nu aveam cum sa pierd iar 50 de sutimi, trebuie sa fiu mult prea prost pentru 6, 9 :O

| 4n0nim explică (pentru 4n0nim):

Scrisul si etc chiar directoarea m-a felicitat :X. Ortografia daca am 1-2 greselei.

| 4n0nim explică:

La exercitii m-am verificat... si am facut bine.