| Infraverde a întrebat:

Am fost si print si cersetor
Un tradator un om cinstit
Am fost bogat am fost falit
Dar nimeni nu-i nemuritor

Sunt vagabondul vietii mele
Ca intr-un film cu raj kapoor
Maturator de praf de stele
Si cusurgiu fara cusur

Stiu ca nu am scris bine versurile dar vreau sa va intreb, voi ati avut aceasta stare, acest sentiment? ce va inspira voua aceste versuri?

Răspuns Câştigător
April
| April a răspuns:

Faci de toate, traiesti de toate si te bucuri ca esti inca viu in aceasta frumoasa lume...Pana-ntr-o zi cand pleci sa "maturi praful de stele"...

3 răspunsuri:
| youmail a răspuns:

Da, cu totii am trecut prin asemenea sentimente (bine, sau mai bine spus o buna parte dintre noi)
Personal primele versuri descriu starea mea de spirit cel mai bine.
M-am nascut sarac, apoi Dumnezeu m-a ajutat si mi-am gasit un loc de munca. Cand credeam ca imi e mai bine m-a parasit iubita, cand am trecut peste am ramas fara job, cand am avut si una si alta sa ivit alt ceva... si tot asa.

Felicitari pentru idee!

greece12
| greece12 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=_M5gNvWFwlk&feature=related
Vine o zi,in viata,cand te intrebi daca e bine ce faci,ce-ai facut, parca te-ai analiza, parca te-ai critica si parca nu...Ai trait, n-ai trait, te-ai bucurat de viata ta...ganduri care adunate intr-un suflet aduc nostalgie si o bucurie calma.
Ca si melodia asta.

| Bunicul62 a răspuns:

Baiatul mosului eu o sa zic cu cuvinte simple sunt de la tara. Acum in sat la noi sar scintei din potcoavele cailor, Acum 20 de ani duduiau tractoarele si toti aveau de munca nu erau paznici ca acum la farmacii, Atunci Romania era respectata nu batjocorita ca acum cind nu mai poate face nici potcoave de cai morti.Si acum ca si atunci "muntii nostri aur poarta"dar acum suntem milogi la toate portile si ei au aurul si petrolul nostru iar noi praful de pe drum si de pe toba Noi cu serpii ei se aleg cu petrolul din Insula Serpilor La alegeri au venit la noi in sat sa ne ofere 2 serpi si au primit ce dam noi la cai pe spinare =bice cu nemiluita.Ai si tu dreptate in versurile tale