| Vreausapot a întrebat:

Am furnizorul de internet RCS-RDS si nu mai suport. Mereu cand este o pana de curent in zona mea, viteza de download imi scade drastic la 1 kb/s. Chestia este problema nu este de la mine, ci de la aparatele de pe stalp si mereu mi-au spus ca slabesc conexiunile cand se mai intampla vreo pana de curent locala. Intrebarea este: Cu ce sunt eu de vina? Si-au trimis echipele tehnice de 3-4 ori la mine acasa si au rezolvat mereu prin aceeasi metoda. Si-au luat scara, s-au urcat pe stalp si au fixat aparatele. Deja mi sa urat sa ii chem de 3 ori in ultimele doua saptamani. Ei au spus ca nu au ce face pana cand nu baga cabluri cu fibra la stalpuri. Pana mea dupa ce ca mi-ai prelungit contractul care trebuia sa se termine acum 5 luni, fara stirea mea(este legal macar?)! si nu primesc nici servicii corespunzatoare. Ce ma deruta este ca numai eu patesc asta si inca un prieten care sta in apropiere, dar in rest altora le functioneaza struna.
Voi ce credeti ca trebuie sa fac? Ce masuri trebuie sa iau. Eu nu vreau sa schimb firma de internet si nici nu ma deranjeaza sa vina echipele lor la mine acasa dar ma apuca dracii cand imi raspunde un asistent call center care este femeie.

1 răspuns:
| SilentRain a răspuns:

Schimba modemul, poate o sa mearga mai bine