| vio008 a întrebat:

Am locuit cu un baiat timp de 7 luni apoi ne-am despartit din cauza parintilor dar si a noastra. Duce ce ne-am despartit el si-a gasit pe altcineva dar tot ma cautat si ne-am mai intalnit dar m-a facut sa sufar. A trecut 2 ani si iar ma cautat si am acceptat sa ma intalnesc cu el cu toate ca stiam ca are pe cineva, fiidca in timp de 2 ani nu l-am putut uita si nu pot sa fiu cu nimeni, nu pot sa ma apropii de cineva. Iar acum el vrea sa fugim sa fim amandoi spune ca ma iubeste dar eu nu imi doresc sa fug cu el si im vorbeste urat si ma face sa sufar din nou.Imi vorbeste urat si e rece cand nu sunt de acord cu el. Ce sa fac?

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Caută-ți altul, ieși la agățat. Ăla o să te facă să suferi în continuare...
Sunt atâția băieți și tu mori după unul? Sunt milioane! Te plictisești și să-i numeri...

| MissCamelia a răspuns:

Gaseste-ti pe altcineva. e clar ca nu te iubeste

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Nu stiu de ce iti pasa de el. Daca TU, cu gura ta, prin logica si gandirea TA, ai spus ca NU vrei sa fugi cu el, de ce ne mai intrebi ce sa faci? Lasa-l, nu te merita. Iesi afara, mergi in parc, integreaza-te intr-un grup de chitaristi folkisti big grin
Nu zic asta ca asta fac, dar te va ajuta mult acea atmosfera.
Spor!
PS: Cine stie si pe cine o sa cunosti de o sa te faca sa-l uiti de tot pe ala.winking

| Dara a răspuns:

Aceasta relatie iti otraveste viata. Pentru el e o joaca si pentru tine un chin. Daca vrei sa fii vreodata fericita, uita-l, fugi de el. Nu te mai lasa atrasa de vorbele dulci pe care ti le spune. Ignora-l si vezi-ti de viata ta. Iar cand iti va fi dor de el, aminteste-ti de vorbele urate pe care ti le-a spus, de suferinta indurata. Fiecare femeie merita dragoste si respect, convinge-te ca si tu poti cunoaste un baiat deosebit care sa-ti ofere o viata plina de fericire, nu doar cateva clipe - urmate de durere si suferinta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca acum cand inca nu ai acceptat sa fugi cu el te face sa suferi, ce va face cand vei fugi cu el, vei depinde de el, nu iti va fi usor sa te intorci. Cum veti trai daca plecati in lume? Este un tip brutal si fara minte. Te inseala si pe tine si pe cealalta, nu este hotarat dar are nevoie de cineva care tine la el si care sa ii accepte comportamentul. Daca te iubea, lupta pentru tine atunci cand ati fost impreuna nu dupa 2 ani de relatie cu alta. Uita de el.

| spin a răspuns:

Acum nu cred ca te mai iubeste...doar profita de faptul ca ink tii la el...parerea mea:lasa-l cu ale lui si tu vezi-ti de viata ta cu alta persoana in eawinking
bft!

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Părăseşte-l şi încearcă să găseşti pe altcineva. Nu e atât de greu. Trebuie doar să fii mai deschisă, mai sociabilă şi se va găsi cu siguranţă o persoană care să observe asta. Şi eu m-am închis în mine aproape 1 an după ce m-am despărţit de prieten, dar de curând am gasit o persoană extraordinară şi mi-e mult mai bine. Dar reînvăţ să discut cu cineva şi să am pe cineva aproape. Încearcă!

| carlita_4462 a răspuns:

Fugi, dar nu cu el, ci de el