| superpissy40 a întrebat:

Am luat 4 la fizica la un test.Cum pot sa le spun parintilor fara sa ma certe sau sa ma bata?

3 răspunsuri:
| Urzi23 a răspuns:

Numai primitivii mint un om adevarat raspunde pentru fapta sa.Te duci si spui adevarul si ii explici ca esti constient ca ai gresit si vei pune mina pe carte si te faci om de treaba.Le explici parintilor tai ca esti constient, ca ei trudesc pentru tine si tu vei face tot ce poti sa le rasplatesti efortul invatind. Tine cont educatia este o avere la purtator, nu o poate confisca nimeni ca pe o casa sau teren

| tbogdan22 a răspuns:

Incerca sa mergi cu o floare la mama ta, spunand-ui ca este pentru ca-ti poarta de grija, pentru ca o iubesti, pentru ca nu se supara cand mai faci cate o boacana si ca de fiecare data te iarta ca si ia a fost ca tine o data si stie cum e. Peste un minut o iei in brate spunand-ui cat de mult o iubesti si "iti ceri iertare ca ai luat nota mica la fizica".
Nu va putea sa se supere!
Oricum cred ca e mai mare stresul tau decat o posibila reactie negativa din partea lor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai spune-le ca fizica e o materie foarte dificila si greu de inteles si pe viitor o sa-ti bati mai mult capul sa intelegi ceva si sa nu mai iei note chiar asa de mici. O sa te inteleaga.