| laura23 a întrebat:

Am mai pus intrebarea asta odata dar nu mi s-a raspuns.Am dus calculatorul la reparat acum 3 saptamani pentru ca mi se stingea ca si cum s-ar lua curentul. Si mi-au schimbat placa de baza. Am dat 250 de lei (am garantie 2 ani) dar ieri iar mi s-a stins si cand m-am uitat la beculetele de la modem nu mai erau toate aprinse. Credeti ca e vorba despre o pana de curent? Eu am fost la o vecina si mi-a zis ca nu s-a luat lumina, ea se uita la televizor. Mentionez ca cu cateva ore in urma am mutayt unitatea un pic. Credeti ca s-a zdruncinat ceva? vreun cablu? Va rog sa ma lamuriti si pe mine sunt foarte ingrijorata.

3 răspunsuri:
| MarcAnthony a răspuns:

Nu este vorba de pana de curent, si da, ar putea fi vorba de placa video, insa nu cred, cand este stricata placa video, iti da alte erori, nu asta. Vezi sa nu fie totusi de la sursa (stiu, suna banal, dar am patit-o, efectiv sursa era imbatranita), sau poate ai windowsul virusat (presupun ca nu este original). Mai mult de atat, nu stiu ce sa-ti zic...

| DonCristiano a răspuns:

Asa mi s-a intamplat si mie cu calcu. am platit si eu 150 de lei pentru placa video. si acum merge fara probleme. probabil ca nu placa de baza trebuia sa tio schimbe ci placa video. sau daca ti se mai intampla sa se stinga incerca sa instalezi alt windows, poate ca ti s-a sters windowsul de pe hard disk. atat e tot ce iti pot spune, daca nu sunt acolo sa vad ce e in neregula nu prea pot sa ini dau multe detalii. sper sa te ajute

| MariusBurca a răspuns:

Asculta simie mi s-a intamplat asta si sincer sa fiu eu i-am reinstalat windowsul si nu a mai facut asa.