| RAY a întrebat:

Am mai trecut prin Arad și aș dori să îl vizitez, as dori informații despre ce ai de vizitat și cât costă o legitimație pe o zi cu transportul in comun? Sa cobor la Aradul Nou?

1 răspuns:
| Whitte a răspuns:

Cobori unde vrei tu. Dar mai indicat este in gara mare. Si din Aradul nou ai tramvai. Dar nu stiu daca de acolo poti lua legitimatie de o zi. Ultima data cand am fost eu acolo, legitimatia era 15 lei. Tramvai, autobuz, tot.
Nu stiu ce preferinte ai. Dar orice ai vedea, nu rata Palatul cultural. E renovat execptional. Intrarea e libera.
Tot centrul e frumos ca arhitectura.
Primaria iarasi merita vazuta, macar holurile, scarile. Iar e libera intrarea. Pentru sala de sedinte trebuie programare anticipata.
Muzeul de arta, alaturi (dupa colt) mai este o expozitie frumoasa. Preturile de intrare sunt simbolice.
Nu stiu ce sa-ti spun de teatru. Nu l-am vazut.
Catedrala romano-catolica daca te pasioneaza domeniul.
A, si uitam: turnul de apa. Nu are lift. Ai de urcat ceva dar merita.