| anonim_4396 a întrebat:

Am multe absente la scoala, din cauza ca am fost tot timpu bolnava! Am niste probleme de sanatate. Cand ma duc la scoala, toti colegii isi bat joc de mine si rad din cauza ca am multe absente la scoala si ei spun ca lipsesc fara motiv si ca nu vreau sa vin la scoala. Atunci eu ma simt foarte prost, pentru ca sunt singura si nimeni din clasa nu imi ia apararea. Daca ii spun dirigintei mele, ea vorbeste cu colegii mei sa ma lase in pace, dar degeaba. Ce sa le spun colegilor mei cand ma jignesc? Sau ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| cat212 a răspuns:

Ori îi ignori total, le araţi că nu îţi pasă, ori te iei la harţă cu ei şi te descarci. nu trebuie sa le dai mai multe motive sa te ia în râs. lasă'i în treaba lor. bucurăte de momentele petrecute la şcoală, învaţă să fii deasupra lor şi nu o să te mai streseze te asigur eu happy nu pune la suflet! asta e regula de aur in zilele noastre...

4 răspunsuri:
| GoAndFuckYourselfWithAKnife a răspuns:

Eu m-as lauda in locul tau:-s. e o chestie sa ai absente multe si sa nu ti se scada nota la purtare.

| rokssy a răspuns:

Cati ani ai? 1-trateaza-i k indifrenta, indiferenta doare cel mai tare.nu cred ca absolut toti colegii tai sunt asa de rai. trebuie sa fie o prietena a ta care sa te ajute la nevoie, apeleaza la ea, ea te va ajuta si incuraja si va fi d partea ta.

| bodysun a răspuns:

Si tu trebuie sa le spui : "bine ca lipsesc tocilarilor, voi stati la scoala eu imi traiesc viata, nu imi distrug creierii ca voi, eu mi cultiv laughing "

| diaηα a răspuns:

Ce distrusi thumbs down
[Ce i-as bate :d laughing]
Ce m-as lauda in locul tau D: Partea nasoala e ca esti bolnava straight face
Ce sa faci?! Ignorai. Altceva n-ai ce face puppy dog eyes :*