| NickAI a întrebat:

Am nevoie de ajutor
Am jucat jocuri de groaza:outlast.amnesia. etc undeva prin 2015-2017
Si gen cam de fiecare data dupa ce jucam aveam cate un cosmar
PS:Jucam ca gen nu imi era la inceput frica.
Si acum culmea imi este frica sa merg la baie sa deschid apa la robinet si nu stiu de unde frica sau de fapt nebunia asta nu mai scap de ea
Cand merg mai ales noaptea si aprind robinetul imi vin in minte tot felul de tampenii si demoni etc
In special noaptea cand merg imi este frica si o simt in mine frica asta ma "tine in lanturi"
Sper sa nu fi innebunit sau ceva
Am nevoie de ajutor
Si nu nu mai joc jocuri de groaza de doi ani si gen niciodata nu o sa mai joc
Si nu stiu ce sa fac ca sa scap nu vreau sa ajung la spitalu de nebuni (
Sau in cel mai bun caz psihiatrie

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cei ce ajung la psihiatrie, nu se uită la sau nu joacă horror, crează cu mintea lor.
Dacă te-ai virusat cu asemenea jocuri, o să îți treacă treptat dacă nu mai joci.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ce naiba e cu atata "gen", ca daca ai sterge doar acel cuvant, intrebarea era de 10 ori mai buna.

Oricum, nu. Totul este in capul tau, adica evident ca acolo, dar nu ai o problema fizica, sa ii spunem asa. Faza cu spitalul de nebuni e o aberatie, gandeste-te la toti copiii care se uita la filme horror. Iti vin in minte prostii de genul pentru ca numai asta jucai sau la asta te uitai.
Incearca sa te uiti la altceva, sa iti reimprospateze mintea. Bea un ceai cald pe zi, relaxeaza-te 10 minute si apoi (sau inainte) uita-te la un serial sau un desen de preferat, ceva cu frumos si amuzant si o sa uiti de acele lucruri. Iar cand iti vin in minte, pur si simplu nu trebuie sa te gandesti la asta detaliu cu detaliu, gandeste-te ca in locul acelor lucruri, la fel de bine cum ele "exista" pentru tine si iti vor raul, poate sa existe si o entitate a binelui din alte filme care te apara si nu ai de ce sa iti faci griji (Teoretic).

| Andreeush a răspuns:

Încearcă să cauți o nouă activitate iar cu timpul vei uita de ce anume te sperie acum.

| Florin9Florin9 a răspuns:

Frica o să se diminueze cu timpul, până o să dispară complet.
Trebuie să fii conștient că ești puțin paranoic happy