| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de ajutor! Imi place mult de un baiat de la scoala care e super dragut,destept,se poarta frumos cu toata lumea,e amuzant si interesant, dar nu stiu daca ma place si el.In ora de muzica ne-am trimis biletele,si el mi-a zis ca ma place PUTIN si eu i-am raspuns ca si mie imi place de el, dar dupa ore ceilalti au aflat de biletele si au ras de noi.Eu am negat ca imi place de el in fata celorlalti,si el la fel, iar el mi-a zis ca de fapt colega lui a scris biletul.Azi am fost cu gasca in parc si ne-am distrat,dar el a stat mai mult pe langa mine, si mereu face asa.SUNT CONFUZA.MA PLACE SAU NU? Problema e ca el se poarta frumos cu toata lumea, nu numai cu mine.CE SA FAC?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Eu zic sa-l intrebi pe el fata-n fata daca te place sau nu, nu prin biletele sau pe mess, ca sa fi sigura 100% ca vorbesti cu el in persoana. Din semne, nu stiu ce sa zic. E putin ciudat. Poate te place dar nu vrea sa recunoasca. Singura varianta ramane sa-l intrebi.
Succes!

| sabinabujor2 a răspuns (pentru Adry05):

Nu pot sa il intreb ca inghet pe loc si daca zice ca nu ma place va fi jenant. Vreau sa il fac pe el sa ma intrebe cumva.Nu am curajul sa il intreb eu.Am mai incercat odata la alt baiat sa o pun pe o prietena de-a mea sa il intrebe daca ma place si le-a ras in nas si a fost stanjenitor.Cum sa fac sa aflu daca ma place, dar fara sa il intreb eu?

| Adry05 a răspuns (pentru sabinabujor2):

Pai, nu trebuie sa-i marturisesti ca-l placi. Il poti intreba asa intr-un spirit de gluma "tu ma placi?happy"

| sabinabujor2 a răspuns:

El o sa spuna tot dintr/un spirit de gluma NU pentru ca nu va vrea sa imi spuna adevarul.

| Alexandru4444 a răspuns:

Heey daca vr sa stii daca te place trebuie sa ii spui asa...
auzi? dar tu ma placi caci eu vad ca stai cu mine tot timpul caci si mie imi place de tine nu te rusina spune adevarul...