| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de niste sfaturi sau cel putin sa ma asculte cineva.
Ma simt coplesita de probleme, de 3 zile nu mai stiu sa zambesc sad.
Deci daca va amintiti de baiatu care ma place si a incercat sa ma sarute, sa batut cu iubitul meu crying. Nici nu stiu ce s-a intamplat exactsad, stiu ca tipu are mana rupta. Da imaginativa ce poate iesi daca se bate unu care e la lupte si unu care e boxor sad. Sunt ft speriata, nici nu stiu cum sa reactionez.
Si colac peste pupaza niste vecini i'au zis mamei cavma lingeam cu unu si cica sunt cu doi baieti. Al doilea baiat fiind tipul care ma place si care ma adus acasa. Mama a lesinat si acasa a dat vina pe minestraight face.
Dupa sa vedeti comunism! La 14 ani ai mei cica nu am voie sa ma sarut sau sa ii las pastia sa ma atinga, da da chatterbox, cand de la 12 stiu ce e ala sarut.
Si ca sa fie situatia si mai roz mama s-a dus frumos la ofata cu care stau de obicei si i-a zis sa ma lase in pace.
Deci nu stiu cum sa fac fata.

A da, enervandu'ma am mai scapat cateva cuvinte si mama zice ca iubitul meu ma influenteaza negativsad, total neadevarat.

Răspuns Câştigător
| Yang a răspuns:

Eu zic sa stai cu unul singur si nu 10. Apoi ai 14 ani esti imatura, vad cum scrii si ce gandesti.Nu o lua in nume de rau dar expresia "ma lingeam" mie personal imi face scarba.Si poate cei de varsta ta o sa iti zica ce doresti sa auzi iar mie o sa imi dai stupid, dar da-ti una peste cap din partea mea. Tu esti cauza problemelor tale, stabileste-ti niste reguli stai cu prietenul tau, altii nu ar trebui sa existe, regleaza-ti vocabularul ca nu esti la stana, intelege parintii care totusi incearca sa te protejeze nu sa iti faca rau si totul va fi bine

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la școală, lasă întâlnirile și săruturile, ești prea mică pentru ele. Iubit la 14 ani, foarte captivant!
Pa, pa.

| Butsilee a răspuns:

Stai linistita eu nu mai stiu sa zambesc de luni bunestraight face
Si eu am 14 ani si sincer daca m-ar vedea ai mei cu un baiatstraight face m-ar kilari laughing
Si eu ma i-au in gura cu ai mei, chiar foarte urat, ei au inteles ca daca nu ma lasa sa fac nimic, ma enervez si eu pe eidevil
Si faza cu iubitii si vecinii si mama ta d'oh e f nasoala
In primul rand, incearca sa nu-i mai reprosezi nimic mamei tale.
In al doilea rand, cand iesi cu baietii nu mai iesi asa in vazul lumii
In al treilea rand, cu baietii care s-au batut, ai grija poate iubitul tau te paraseste sau cine stie ce ii trece lui prin cap, sa te bata sau alte alea.Doamne Fereste! Dar ai grija...
In al patrulea rand, explica-i fetei la care s-a dus mama ta, ca e nebunalaughing si ca a fost o chestie de moment, sa ignore ce i-a zis maicata:-J Asa a facut si mama cu toooate prietenele mele si acum nu are nici pe dracu oh go on vorbeste cu eleoh go on si in plus ea n-are nici o vinathinking
Bafta in continuare:*

| Yang a răspuns:

Atunci fereste-te fata de vecini, si apoi prietenul tau sa ia un calmant ceva, explica-i care e treaba ca daca face asa o sa ii duci portocale la puscarielaughing

| ruxandraaaaioanaaaa24 a răspuns:

Deci... eu am invatat ca in viata oricat de greu ti-ar fi se impune( in mod obligatoriu laughing ) sa zambesti, ba chiar sa razi in hohote. Oricat de greu ti-ar fi, la capatul drumului va exista mereu o lumina sa te calauzeasca. happy
Si oricat de "comunisti" ti s-ar parea parintii tai ei in mod sigur iti vor doar binele, te iubesc mult mai mult decat poti constientiza tu acum, la doar 14 ani.Chiar daca nu vrei sa crezi esti inca mica, mai ai multe de invatat si in cei din jur, in afara de familie, nu trebuie NICIODATA sa ai incredere deplina.
Si stai linistita, ca eu am 17 ani si nu am inca un prieten sau chestii de genul asta. Se gaseste mereu timp pentru toate! Si mai sunt atatea de facut!happy

| Eℓℓa a răspuns:

Sa o luam pe rand:
Nu mai fi trista, esti tanara, frumoasa si nu cred ca ar sa te simti rauwinking
Parerea mea este ca oricum 14 este o varsta frageda, si ca nu ar trebui sa stai cu un baiet decat pe la 17-18 ani.
Mai bine termini cu amandoi si iti vezi de scoala! Cred ca mai bine iti asiguri un viitor invatand.
In legatura cu parintii tai, ei aproapre tot timpul au dreptate.Pt ca numai ei ne vor binele.
Poate mama ta stia ca fata aceea nu este potrivita pentru uh.thinking
Sper ca te-am ajutat cu ceva:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@xena, asa au zis vecinii mei ca ma lingeam cu unu, sivai doamne daca e bronzat e musai sa fie rromfrustrated.
Crede'ma ca incerc sa il indepartez pe acel tip pana sa fie prea tarziu, dar uite unde sa ajuns. Necomunicand el a crezut ca prietenul meu m'i-a zis sa nu mai vb cu el si elvsa dus tinta la scoala aluia si s'au batutcrying.

| andii a răspuns:

Apoi, la mine in familiile aste cu mama si fazele alea is obisnuite.Incerca sa comunici mai mult cu parintii tai.Ar trebui sa stai numa cu un baiat nu cu mai multi.Pentru ca dintr`o mica joaca se ajunge la ceva mai rau, deci ii mai bine 1 baiat. I forte bine ca il iubesti. Da ai grija.SUCCES:*