| dragoosxx a întrebat:

Am o curiozitate: Care sunt tigarile tari si ce inseamna sa fie tari? Si dupa ce se ia taria gudron/dioxid de carbon sau nicotina?

4 răspunsuri:
| Ayakawelwel a răspuns:

Nu conteaza daca sunt tai sau nu, tot te fecteaza...Nu stiu, intreaba pe unul care fumeaza tongue

| XnonameX a răspuns:

Daca esti fumator, cel putin eu am început cu niste tigari mai slabe adica LM argintiu...nu stiu cum sa iti explic dar fata de alte tigari mai tari cum ar fi Dunhill negru, care sunt foarte tari se simt altfel când tragi in piept...pe cele slabe la început le simti dar daca te obisnuiesti cu tipul de tigari,, tari" si revii la cele,, slabe" nu le vei mai simtii, e ca si cum ai trage dintr-un pai.

| dragoosxx explică (pentru XnonameX):

Nu sunt fumator dar ne-am gandit cand mergem cu cortu sa luam ceva tigari si de aia am zis ca cele mai tari. Am auzit ca te ametesti rau de la ele (winchester, more, phillip morris si inca ceva tigari) si sunt si cele mai ieftine(astea de mai sus).
te doare pieptu, gatu, ti rau, de la tigarile astea tari?

| XnonameX a răspuns:

Pai cum am mai spus, pentru o persoana care nu a fumat si trece direct la more, chiar si kent 8 care dupa părerea mea,se va simti cam aiurea,cum ai zis tu ameteli. Cunosc o persoana care fumează numai slim-uri si tigari,, usoare" eh daca fumează ceva mai,, tare" ameteste. Eu m-am obosnuit treptat si nu mai au un efect negativ in sensul sa îmi producă ameteli dar daca vrei sa eviti efectele astea sa zicem, ai putea sa încerci LM-ul argintiu e 13, 50 lei pachetul