| Alexandru250201 a întrebat:

Am o curiozitate, poti sa ai sperante de la cineva fara a fi indragostit si a vrea ceva cu acel cineva?

1 răspuns:
| 1onur a răspuns:

Păi asta înseamnă că ai încredere Adevărată in acea persoană și acel cineva el/ea și asta îți este de ajuns ție să ai așteptări de la el/ea fără ca sa ai un anumit atașament fie sa iubești cu Adevărat sau sa fi îndrăgostit cu Adevărat sa nu facem PROSTIA GRAVĂ sa confundăm dragostea si iubirea Adevărată cu Adevărat fiindcă nu este una si aceași in niciun caz pentru că una este să ai milă si alta este sa ai dușmănie atâta de mare este diferența între dragoste si sa iubești cu Adevărat da cu Adevărat.

Faptul că tu ai așteptări de la acea persoană el/ea asta nu însemnă că este obligatoriu sa simtă și el la fel sau să aibă același așteptări din partea noastră și el rândul nostru uni merg pe încredere mai mult decât pe dragoste și iubirea alți merg într-o relație din așteptări și respect mai decât din iubire și dragoste păi cam... Așa este cam așa...