| Alex4322 a întrebat:

Am o întrebare. Am găsit un pisoi și un câine într-o cutie luni, aveau 1 zi că mi-au spus cei care l-au îngrijit. Cainelui i-a căzut cordonul ombilical ieri, iar pisoiului încă nu i-am căzut. Menționez că de ieri șuieră amândoi.

1 răspuns:
| gabby78 a răspuns:

Este normal ca pisoiul să nu-și fi pierdut încă cordonul ombilical. Acesta poate cădea în termen de 3-7 zile de la naștere. Dacă pisoiul este sănătos și activ, nu este cazul să vă faceți griji.

Șuieratul la puii de câine și pisică este, de asemenea, un lucru normal. Acest lucru se datorează faptului că căile respiratorii sunt încă în curs de dezvoltare. Șuieratul ar trebui să dispară pe măsură ce puii cresc.