| Lorє๔คnค a întrebat:

Am o intrebare, cum poti deveni expert TPU?
Ca nu stiu cum, dar m-ar interesa.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Teoretic trebuie sa ai o activitate de durata pe site(cel putin 2 luni) si sa ai cel putin 500 de raspunsuri, din mai multe categorii. Practic trebuie sa ai o activitate mai indelungata si mult mai multe raspunsuri folositoare si inteligente. Iti dau exemplul meu(il cunosc cel mai bine dar cam asa este si la altii): la data acordarii titlului activam de 86 de zile, aveam cca 2500 raspunsuri, din care cca 1500 de folositoare si inteligente. Daca te uiti la COMUNITATEA o sa vezi ca cca 50% din primii 100 clasati(si unii chiar foarte sus) nu au titlul de expert, desi au mii de raspunsuri, sute de raspunsuri castigatoare, mii de raspunsuri folositoare si inteligente si o activitate indelungata pe site. Succes si numai bine!

6 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Au fost postate foarte multe întrebări pe tema asta . Dă căutare şi scrie expert tpu. Ca să ajungi expert tpu contează calitatea răspunsurilor pe care le dai. Citeşte mai multe aici : http://www.tpu.ro/blog/?p=134 . Baftă!

| CosteaVlad a răspuns:

Ai toate şansele. :) Până acum NIMENI de pe site nu are procentul pe care îl ai tu la raportul răsp. total / răsp. câştigătoare. Ai 10 răsp. câştigătoare din 25 per total => (100 x 10) / 25 = 40%, e super mega ultra ok :)>-. Dacă o ţii tot aşa, ai toate şansele să ajungi expertă în cel mai scurt timp.
Uite aici un exemplu demn de urmat: http://www.tpu.ro/utilizator/bsyh, deci se poate... :)
Nu-ţi trebuiesc 500 de răspunsuri, îţi ajung şi 50. :)
O seară minunată îţi doresc, şi mult succes!

| CosteaVlad a răspuns:

Ups... rectific tot ce-am scris mai sus. happy
Am verificat un pic. Toată "activitatea" se petrece de fapt între tine şi Loredana. Tu întrebi, ea răspunde, tu premiezi răspunsul ei. Ea întreabă, tu răspunzi, ea premiază răspunsul tău. tongue Ori sunteţi prietene, ori sunteţi una şi aceeaşi, una din aceste două variante. Amândouă vă aveţi una în lista celeilalte de prieteni ca fiind singurul prieten din listă. Amândouă aveţi fix 14 întrebări şi fix 10 răspunsuri câştigătoare. HA HA HA, nu aşa se face.
Te asigur că nu vei ajunge expertă nici când o zbura porcu. Mă voi ocupa personal de asta. laughing Nici tu, şi nici "surioara" Loredana.
O seară minunată! peace sign

| CARMENCITA a răspuns:

Citeste si tu pe site si cauta la intrebari si raspunsuri scrie "expert TPU"si-ti apar o gramada de raspunsuri.Ca sa fii expert conteaza intreaga ta activitate pe site, conteaza calitatea raspunsurilor tale si nu cantitatea. Expertii sunt alesi de administratorii site-ului.Asa ca incearca sa dai raspunsuri care sa ajute acea persoana, interesante, etc.Succes!

| Aero a răspuns:

Se pare că Vlad are dreptate. Spune-mi, zână Zianna, de ce contează așa mult pentru tine să ajungi expert TPU? Altă dorință n-are o zână? Nu mai bine îndeplinești tu dorințele multor utilizatori de pe acest site și apoi ai putea să speri că cineva îți va observa activitatea?

| Adina a răspuns:

Trebuie sa ai multe raspunsuri :]
Si fundehee hee
Sa ajungi printre primii la rang