| iolna a întrebat:

Am o intrebare,o prietena de-a mea a facut niste analize la urina si a vazut ca are infectie urinara.Dar ea se teme sa nu fi ramas insarcinata,se poate ca la analize sa nu iasa ca ea e insarcainata, si de fapt sa fie?

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Daca a facut analizele, sa fie linistita.La orice analiza de urina se vede sarcina.Acesta e si principiu de functionare al testului de sarcina.In urina iese,, ceva,, ce se produce de organism numai in urma conceptiei.

2 răspunsuri:
| oOSaritaOo a răspuns:

Dacă în analize scrie că e infecţie, păi e infecţie, dar ca să fie sigură, să-şi facă un test de sarcină.

| ﭿTroubledSoul a răspuns:

In analiza reiesea acest lucru, dar daca vrea sa fie sigura sa cumpere 2 teste de sarcina de la firme diferite si sa faca testele.