| Alexandrio a întrebat:

Am o mare problema cand vorbesc cu cineva ajunge la concluzia ca fac pe prostu prin felu meu de a vorbi sau cum ma comport eu nu prea vorbesc cu lumea de mic am fost luat drept prost inca de cand ma stiu si cand ceilalti vorbesc cu subinteles si spun ce ziceau de fapt se blocheaza si se uita lung la mine..."Ba tu faci pe prostu?", cum se numeste asta?

2 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Poate esti prea sarcastic cu ei, incearca sa o iei mai incet cu glumele si sa fii serios cand vorbesti cu alte persoane.

| HappinessHurts a răspuns:

Pai nu se numeste nici cum. Faza e ca tie nu iti prea place sa vorbesti iar ceilalti te judeca fara pic de rusine.Tu nu esti obligat sa toci ca moara stricata, ci ei sunt obligati sa NU mai faca.Nu te speria ca nu ai nimic.Doar sa le spui si tu ce ai de zis in asa fel ca sa te lase acel cineva in pace.