| Ninu_Iulian_1985 a întrebat:

Am o problema: EU am o colega noua o cheama Alexandra, cand a venit in clasa eu am urat-o dar ea a vrut sa fie prietena mea,eu o faceam in toate felurile dar pana la urma i-am dat o sansa si am devenit cele Mai bune prietene,dupa un an ea a trebuit sa se mute la Bucuresti,find departe am Mai vorbit la telefon,iar dupa Inca un an a venit inapoi,am fost cele Mai fericite,am Mai petrecut Inca un an,iar a venit vacanta ne-am distrat ne vedeam in fiecare zi,cand am inceput scoala, mi-a luat-o si acum petrece ff mult timp cu ea.Cum sa o recastig? Dau funda

1 răspuns:
| Sasha30 a răspuns:

Cine ti-a luat-o? Presupun ca acum e prietena buna cu alta fata, mai buna decat tine. Pai, iti poti spune ceea ce inseamna ea pentru tine, sa ii spui cat de importanta e pentru tine si ca ti-e dor de acele vremuri in care erati doar voi doua. Daca nu va aprecia ori nu iti va spune nimic, inseamna ca nu iti este o prietena adevarata! Crede-ma, daca ea tine la tine nu te-ar lasa balta pentru altcineva dar acum e vorba si de interpretare, sau cum vezi tu situatia. Tu o cunosti cel mai bine asa ca vorbeste cu ea si spune-i ceea ce simti. Nimic nu e mai puternic decat o prietenie adevarata. Mult succes