| anonymosul a întrebat:

Am o problema....eu ascult muzica rock (gothic, metal).
Si urasc manelele....cand aud o manea devin nervos si vreau sa sparg tot in cale...
Toti din jurul meu asculta manele...fratele meu, prietenii mei...
Am incercat sa scap de chestia asta...am descarcat o melodie de pe net si nu am putut so ascult decat 30-40 de secunde...
Nu stiu ce sa fac sa scap de chestia asta...
Mai ales ca, eu fiind clasa a 8a, la sfarsit de an organizam o petrecere si aproape toata clasa e manelistasad...si nu cred ca la acea petrecere se va asculta rock.
AJUTOR!

Răspuns Câştigător
| DianaIsHere123 a răspuns:

Pai...poti sa porti castile cu tine...si cand auzi o manea..incepi sa asculti rock.big grin
P.S parca ai fi eu laughing

12 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Se prea poate sa privesti gresit problema.
In sinea ta sa fie unele melodii care ti-ar placea din genurile astea muzicale si sa negi lucrul acesta si sa urasti sa asculti manele si rock pentru ca iti aduce aminte ca tu negi ce simti datorita vocii publice care blameaza manelele si rock-ul. E un proces ce are loc la nivel inconstient.
Daca nu iti place sa asculti, esti liber oricand sa pleci de unde se asculta manele. Daca lumea te apreciaza ca om va intelege si va respecta acest lucru. Si daca te va dori ca prieten, cand vei fi prin preajma vor avea bun simt sa nu puna asa muzica.

| eliaclodia a răspuns:

Nu te duce la petrecere, nu pierzi nimic. Cauta-i pe cei ca tine.

| CautNume a răspuns:

Ai incercat sa scapi...Adica vrei sa-ti placa manelele, dar nu poti? Da-le naibii de gunoaie si asculta rock.Lasa-i pe manelisti in pace si fa-ti alti prieteni.

| Progeniturã a răspuns:

Pai, si eu ascult Rock/Punk/Metal, dar acum depinde cat de ne pasator poti fii. Eu cand aud un lucru ce ma enerveaza, sa zicem o manea, ma concentrez pe alt lucru, si maneaua aia devine decat un zgomot pe fundal.
Poate daca te vei concentra pe alt lucru, te uiti cum ninge, sau cum isi plimba un om cainele si incepi sa analizezi chestii obisnuite in detaliu, nu o sa mai auzi ceea ce nu vrei.
Mie mi se intampla sa vorbesc cu cineva si sa nu aud ce imi zice, desi e langa mine.

| MrSoapte a răspuns:

Cand asculti manele, gandeste-te la Adolf Hitler! Ce le-a facut, evreilor...tre sa le facem, noi, ciorilor si manelistilor!

| ????????? a răspuns:

Da rocku' la maxim!
ROCK ON.
Si eu ascult metal si rock.

| GoddessMaui a răspuns:

".cand aud o manea devin nervos si vreau sa sparg tot in cale" hai ca mi s-a dat parul pe spate la faza asta, mai degraba te-a facut sa pari un wannabe rocker inrait.
Vorbeste cu ei sa bagati diverse melodii, daca nu, stai acasa.

| anonymosul explică:

Pai stiu cativa.dar chestia e ca si lor le place maneaua..adica asculta rock si asculta si manelehappy.( cred ca este o tampenie )

| anonymosul explică:

Am sa incerc chestia cu casca...
Multumesc!

| Madalina_Mady_1997_LXiL a răspuns:

Cand auzi manelele incearca sa te gandesti la lucrurile care iti plac. De exemplu eu ascult K-pop si urasc manelele...ma ia durerea de cap cand le aud! Dar de fiecare data cand in preajma mea se aude vreo manea ma gandesc la una din melodiile mele preferate si pentru mine maneaua se termina in maxim un minut!

| anonymosul explică (pentru Madalina_Mady_1997_LXiL):

Crezi ca nu am incercat?! ....ba chiar am cantat o melodie si tot ma enerva

| Marian_Daniel_Paduraru_1964 a răspuns:

Dar..nu te supara, in ce comunitate traiesti tu de sint toti asa de primitivi? Mai bine suporta-i pe prosti decit sa incerci sa te faci de-al lor. Oricum nu o sa stai prea mult prin zona aia.