| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema foarte mare. Prietenele mele se comporta foarte urit cu mine.Ma numesc in ttot felul.Stiu ca am facut citeva greseli, dar in primul rind mi-am cerut iertare si am promis ca nu voi mai face asa ceva. Ce sa fac, oare nu mai doresc sa prieteneasca cu mine daca se comporta astfel cu mine.Va rog ajutati-ma sa-mi recapat prietenii!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce scumpă eşti...un sufleţel aşa mic nu trebuie să "sufere" şi să creadă în aşa zisele "prietene".
Cea mai bună prietenă pe care o poţi avea e mami tău,pentru că ea te cunoaşte,te înţelege şi nu te va dezamăgi/jigni niciodată,înţelegi? Lasă-le în pace să-si "răcească" gura degeaba cu vorbe false. Nu le mai da atenţie, fi puţin indiferentă, învaţă să te aperi ca să nu ajungi "pradă" răutăţilor din această lume.
O seară de vis pitic scump! ^^

2 răspunsuri:
| BRG a răspuns:

Sărut mîna acele fete care se comportă urît cu dumneavoastră nu pot fi numite prietene, este natural să greșim deoarece sînte m imperfecți, dacă totuși v așți cerut scuze de la ele iar ele continuă să vă jignească în toate felurile, atunci trebuie să întrerupeți orice legătură cu ele, de ce să vă înjosiți în fața lor. O seară plăcută vă doresc. Cristi.

| mTk273 a răspuns:

Pai, eu zic sa vorbesti cu ele, sa iti mai ceri scuze inca o data, sa le zici ca orice om greseste. iar daca ele nu vor sa iti accepte scuzele sa nu fii supara. Prietenii vin si pleacawinking.La orice pas sunt prieteni noi. Sper ca te-am ajutat! FundiTsa?batting eyelashes