| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema in cateva zile incepe scoala si anul trecut un coleg m-a batut si m-a umilit in fiecare zi si anul acesta poate va face la fel ce sa fac, nu il pot bate ca e mai puternic ca mine, nici un coleg nu ma ajuta ca la toti le ie frica de el, ce sa fac?

4 răspunsuri:
| MâţaD a răspuns:

Ii poti arata ca nu doar cu forta poti umili o persoana.Vorbeste-i pe un ton indiferent si apasator. Spune-i ca se comporta ca o bruta, ca un animal scapat de la zoo. Discuta cu parintii daca el nu se simte deloc si are tarate in loc de creier.Fa-te ca nici nu este acolo, si trateaza-l cu indiferenta.Asta doare cel mai tare.

| MadnessCaffe a răspuns:

Pfff... eu cred ca esti cam mic de varsta dupa felul de exprimare. am avut aceeasi problema.

Am incercat cu frumosul si nu se putea, asa ca cel mai bine e ca de fiecare data cand se ia de tine sa ripostezi. Se va satura pana la urma daca ripostezi de fiecare data.

| anticocalar101 a răspuns:

Strange 30 de lei apoi te duci la unu mai mare ca tine care l cunosti sau intrebi! da i 30 40 lei si scoate si untu din el!

| Silly a răspuns:

Vorbeste cu diriginta si cu parintii, cum de nu ai spus nimic de anul trecut? Cum poti sa suferi atat si sa nu spui nimic? Nu e bine, parintii te vor ajuta, vor merge cat de departe e nevoie ptntru ca aceste lucruri sa nu se mai intample