| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema in cateva zile incepe scoala si anul trecut un coleg m-a batut si m-a umilit in fiecare zi si anul acesta poate va face la fel ce sa fac, nu il pot bate ca e mai puternic ca mine, nici un coleg nu ma ajuta ca la toti le ie frica de el si acum incep clasa a 8a asa ca nu mai sunt baieti mai mari la care sa le cer ajutorul, ce pot face?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Spune-le parintilor si impreuna mergeti la politie si organizati un flagrant. In felul asta el o sa mearga unde-i e locul si tu o sa scapi. Pacat ca nu-s acolo ca l-as lamuri eu!

Apache
| Apache a răspuns:

Sa te dai bine pe langa baieti din cartier de la tine.si sa le spui sa ii faca o,, surpriza,, dupa ore!
Daca nu ai baieti in cartier ...atunci apeleaza la taicatu, o bataie la coltul strazii cuminteste pe oricine

| acdc21 a răspuns:

Daca de fiecare data cand te bate ii dai si tu 2-3 pumni o sa ii castigi respectul si o sa te lase in pace. bafta