| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema maine incepe scoala si anul trecut un coleg m-a batut si m-a umilit in fiecare zi si sigur ma va bate si anul acesta, ce sa fac, am incercat sa ii arat ca nu-s paracios asa ca nu l-am spus la director, eu m-am prefacut tot timpul ca nu ma doare si ca nu imi pasa, din luna mai am incercat sa ies din clasa in fiecare pauza dar dupa aia m-a batut in ore de fata cu profesori cum pot scapa de el.

7 răspunsuri:
| Aly07 a răspuns:

Mergi in alta scoala...

| alexuta4you a răspuns:

Daca nu ai alta solutie spune-i directorului sau na nu te lasa la el batel si tu si nu mai iesi din clasa nu-i arata ca tie frica de el

| PrecioussGirl a răspuns:

Doamne cum sa faca asa ceva straight face
vorbeste cu parintii, cu directiunea insa daca ai zis ca tea batut de fata cu profesorii probabil aia nu au zis nimic. sau mutate de la scoala aia straight face
vorbeste cu cineva de incredere si spune-i ce se intampla.

| alexuta4you a răspuns:

De ce sa se mute la alta scoala? nu vad rostul vb cu parinti sau cu directorul nu are rost sa te muti la alta scoala pentru unul care nu are cei 7 ani de acasa parerea mea

| sarpele003 a răspuns:

Ia-l si tu la bataie frate, arata-i cine e sefu, daca e mai mare si nu poti singur i-ati cativa prieteni bazati si da-i la mufa!

| teodor9696 a răspuns:

Incearca sa te duci la directorul scolii, daca nu rezolva nimic spui parintilor iar daca tot se ia de tine ajungi la politie... daca as fi in locul tau asa as facehappy Acu tu decizitongue

| traveler a răspuns:

Plangere la politie ai incercat? Este un medicament sigur pentru golanii de astia.prin faptul ca ai acceptat sa fii batut de el va deveni si mai agresiv cu tine,si te va manevra pe viitor daca se tine de capul tau, te va escroca de bunuri, bani etc.Ai o demnitate si nu te lasa calcat in picioare de jegurile astea, du-te la director, politie nu lasa ca viata ta sa devina un cosmar de care nu stie parintii tai.Succes