| tuska a întrebat:

Am o relatie cu cineva casatorit. Inca nu ne am vazut, ne am cunoscut pe mess. dar avem sentimente puternice unul fata de altul. Din greseala el, a trimis mesajul adresat mie sotiei lui in care marturisea ca ma iubeste. CE credeti ca ar putea face/? Sau eu? Astept sfaturi! Mersi

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tuska, eu te inteleg, nu ai de ce sa dai atatea lamuriri.eu cred ca adolescentul care mai exista, cat de putin, in noi, vrea sa mai traiasca o dragoste nastrusnica. ca ajunge sa se materializeze sau nu, asta e alta poveste. unii dintre noi visam, unii o negam si altii o traim.nu stiu care dintre noi este mai castigat!

20 răspunsuri:
| MissCamelia a răspuns:

Nu ai o relatie cu el pentru ca nu l-ai vazut niciodata.cand o sa-l vezi e posibil sa fugi.am avut si eu aceeasi patanie, m-a sunat nevasta sa-mi zic ca nu sunt despartiti cum zice el, dar vor fi foooooooarte curand

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Aţi putea încheia relaţia. E căsătorit! E al alteia! E atat de greu să găseşti pe cineva liber. Lasă-l în pace. Nu strica o căsnicie!

| tuska explică:

Aoleu... dar el nu mi-a zis ca au probleme, stiu ca totul e ok in casnicia lor. Sper si ma rog ca dintr-o prostie sa nu st distruga casnicia! E mai importanta decat toate! Mersi pentru comment.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu o poti numi relatie si nici dragoste daca, inca, nu v-ati intalnit. dar si asa este destul de mult spus"relatie". te poti intalni cu el, vorbi, dar, doar dupa un timp determinat poti spune ca aveti o relatie.asa ca nu vad ce ai pùtea face. eventual sa-l lasi in pace sa-si vada de familie. daca as fi sotia nu as lua in calcul mail-ul, el inca bate campii, nu te cunoaste, e doar o supozitie...

cami
| cami a răspuns:

Pai, daca nu ti-a mentionat numele ci doar un simplu "Te iubesc" n-ar fi mare scofala.
Nu cred. Sti ce?! Nu cumva tu esti cea care-i mai "omoara timpul", si in rest, el isi vede linistit de sotie?
De ce te complaci in situatia asta? Chiar iti convine cand el, noaptea dorme cu ea-n pat si dimineata-ti spune tie CA te iubeste?!? Uau, putina demnitate, te rog. Renunta! Cum poti sa fi a 3-a roata de la caruta?

| bluerose a răspuns:

Parca-i scenariul pe scurt de la o telenovela laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai cred ca aveti o anumita virsta la care nu mai credeti in relatii platonice mai ales pe mess

| iulia_5454 a răspuns:

Pai nici macar nu v-ati intalnit, habar nu ai cum e el ca persoana, nu stiu e greu de crezut faza cu,, sentimente puternice". daca v-ati intalni eu cred ca s-ar folosi de tine.

| crystal a răspuns:

Ce incredere poti avea intr-un om care se comporta asa? E casatorit, dar iti declara tie dragostea pe mess? Cred ca se pricepe la minciuni. Eu stiu o vorba din batrani care suna asa: omului i s-a dat glasul pentru a-si ascunde gandurile.Eu zic sa stai linistita si sa-ti gasesti un barbat liber si mai ales sincer.

| tuska explică:

Sa fiu mai clara. Amandoi avem 30 de ani, avem familii.Si eu sunt casatorita.Suntem destul de maturi, constienti de asta, dar ne placem mult, am vb ore in sir la telefon, ne am vazut pe web, etc.am riscat mult, dar de data asta a facut -o el. Si nu e vorba de e mail, ci mesaj de pe telefonul lui oficial, destinat mie, dar trimis sotiei din greseala.Nu stiu cat a putut trece cu vederea, sotia, dar nu poti accepta ca sotul tau spune altei persoane te iubesc. Mai ales nu cred ca va crede vreodata ca nu s-au vazut! Poate credeti ca suntem nebuni, dar pur si simplu ne am simtit ca la 16 ani, telef pe ascuns, etc...Cred ca e o nebunie, care se va sfarsi aici, in mod sigur! CE credeti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tu vrei, da, se poate sfarsi aici si punct. dar cred ca aceasta relatie poate influenta usor comportamentul lui si al tau fata de familie.iti pierzi energia pozitiza cu cineva cu care nu traiesti efectiv si pentru cel de acasa ce-ti ramane?--ca doar deh, iti epuizezi resursele.depinde de tine si de el.eu cred ca asemenea lucruri se intampla mai ales cand iti dai seama ca adolescenta a trecut si vrei sa recuperezi cumva din sentimentele "fulgeratoare2pe care nu le-ai trait cand aveai 18 ani

| tuska explică:

Culmea e ca eu nu-i ''omor ''timpul, ci isi face timp pentru mine, chiar daca nu are... Nu dau detalii dar a facut foarte multe lucruri pe care doar un om indragostit le ar face...Eu stau in Italia, el in tara, cartele pe ascuns, al 2 lea telefon.Nebunii.Poate ma catalogati aiurea, dar sunt curioasa ce sta la baza povestii asteia... IUbire, atractie sau curiozitate?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru Dumnezeu, nu aveti ce face decat iubiri virtuale, sentimente puternice... dar voi nu ati stat inca fata in fata. Ce naibii cauta ala pe net daca are sotie poate si copil? Unde v-ati cunoscut pe net ca doara nu a intrat in messul tau! Pe mirc? pe matrimoniale? Pai asta este serios? Si zici ca ai o relatie. O bla bla virtuala nu este o relatie. Eu nu pot sa cred cat de multe fete traiesc in nori si astora le doresc sa aiba parte de barbati, asa cum merita. Sa le insele cu alte femei ca ele, sa le faca lor asa cum le-au facut sotiilor, sa se gaseasca mereu o femeie care sa le sufle tipul. Nimic nu se poate construi pe nefericirea altuia! treziti-va! Scuze dar tot a doua intrebare este cum ii suflu iubitul, cum sa ma combin cu sotul alteia, am o relatie cu un tip casatorit... Chiar asa mai fetelor?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

...eu insist, este fluturasul ala care trebuia sa zboare cand era adolescent si nu a stiut sau nu a putut, iar acum isi face de cap. s-ar putea sa traiti o dezamagire in realitate.cam asa se intampla si pe la 40 de ani, sunt cateva trepte in viata si o poti lua pe razor datorita unor frustrari. cauti in alta parte ceea ce nu ai avut sau ceea ce ai visat.

| tuska explică:

Da, cam asa este, poate caut in alta parte ceea ce nu am avut, sau nu am.Si referitor la faptul ca asa meritam etc, spun sincer ca nu mi-am inselat sotul si el a fost singurul barbat din viata mea si inca e.Nu s o femeie usoara sau influentabila, si nici nu mi constr fericirea pe nefericirea altora, chiar nu voiam sa se intample asta, dar nu s eu de vina...Ne am gasit pe un site de cultura generala, el este un om educat, nu i sta in fire sa stea pe mess, dar cu mine a stat, mai mult la telefon, iar eu la fel sunt o persoana respectata cu o meserie frumoasa, Deci nu se pune vorba ca suntem aiuriti niciunul, doar ca suntem ca doi adolescenti care ne placem...sau eram...

| tuska explică:

Chiar ne am intrebat amandoi ce o fi cu noi si eram sigura ca cei din jur nu vor intelege, poate doar cei care stiu ca dragostea nu are limite si varsta,. Nici eu nu as fi crezut vreodata in astfel de povesti, dar uite ca viata te incearca...

| tuska explică:

Ai mare dreptate, dar voiam cateva pareri ma ajuta cat de cat, sau ma fac sa gandesc mai profund.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda te inteleg pentru ca am trecut si printr-o asa poveste numai ca eram din acelasi oras si ne cunosteam la infatisare si chiar nu e de crezut, te miri de tine ce faci, cind mintea ta iti spunea: eu nu voi face asta niciodata si inima te indruma sa faci altceva, apar sentimente pe care nu le poti stapini. dar eu am pus repede punct ca imi era frica de consecinte, nu am vrut sa risc, m-am pus in locul sotiei lui desi imi spunea ca e la un pas de divort, ne placeam. dar am zis ca e mai binea asa decit sa complicam lucrurile si cared ca pina la urma tot numai eu aveam sa sufar, de aia tuska GINDESTE-TE BINE, numai tu decizi, dar cum ne dam noi cu parerea...parere ramine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda interesant.

| AndreeaSiAndra a răspuns:

Eu zic sa te desparti de el.Am 14 ani sunt adolescenta dar totusi ai familie si el are.Cum te-ai simti daca sotul tau ar fi intragostit de alta femeie.imagineazati!