| radugeorge25 a întrebat:

Am observat cand ma uit la profilul cuiva inclusiv al meu ca sus intr-un colt este un patrat portocaliu in care scrie rank...(din...)ce inseamna asta?
funda

Răspuns Câştigător
| Rayyy a răspuns:

Buna,
Inseamna pozitia pe care te afli in comparatie cu ceilalti utilizatori TPU in functie de punctaj.
De exemplu, observ ca momentan esti situata pe pozitia 6783. Asta inseamna ca datorita punctajului obtinut, te regasesti pe locul 6783 din cei 119337 utilizatori.
Cu cat raspunzi la mai multe intrebari, acorzi voturi etc, cu atat iti va creste rank-ul.
Sper ca ai inteles happy