| MihaBianca a întrebat:

Am observat pe TikTok un fel de statistică în care scria că unul din patru bărbați consideră în regulă ca bărbatul să îi interzică femeii să facă fix ce vrea cu banii făcuți de ea. Ce părere aveți despre asta? Eu cred că atâta timp cât acea femeie contribuie și la cheltuielile casei, bărbatul nu ar trebui să aibă ce să îi reproșeze. Atâta timp cât nu are vreun obicei toxic, gen fumat sau alcool. Bine, cât contribuie la cheltuielile casei cred că depinde și de cât de mare are salariul.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Suntem o tara profund ortodoxa unde femeia inca e considerata mult inferioara barbatului, suntem la coada clasamentului la cei mai educati din tot continentul... la ce te asteptai?

| MihaBianca explică (pentru suntserios):

Mă așteptam să fie oamenii mai evoluați. Suntem în secolul 21 până la urmă.

| Lupică27 a răspuns:

Pe tik-tok? serios?

| 1onur a răspuns:

O Prostie de asta nu suport tiktokul bagă dușmănie lăcomie răutate între oamenii. Și PROSTIMEA LA GREU...

| Torrpi a răspuns:

Dar barbatul contribuie in mod egal cu femeia la treburile casei? Si la cresterea copiilor? Pentru ca ai amintit de cheltuieli. Si la cheltuieli se includ si bautura si tigarile lui?
Alea sunt manipulari de ale misoginilor.