| Boboo_7319 a întrebat:

Am pentru voi niste intrebari capcana:

1.)O pisica alba se urca intr-un copac.Cum se da jos?

2.)In ce sticla nu poti pune lapte?

3.)Intr-un copac sunt 5 pisici. Una se da jos.Cati m-ati mai sunt in copac acum?

4.)Intr-un acvariu sunt 10 pesti. Unul se inneaca.Cati pesti au ramas in acvariu?

5.)O vrabie merge intr-o zi 100 de pasi.Cati pasi va merge vrabia in 2 zile?

Primul care raspunde la cele mai multe si mai corect ( cu explicatie) primeste Fundita big grin

3 răspunsuri:
| doar.pt.voi. a răspuns:

Buna.
1.Sare din copac.
2.Intr-o sticla goala, fara fund sau de carton.
3. Ori pisici ori m-ati? Mai raman 5.
4.Peste nu se ineaca, deci raman toti 10 in acvariu.
5. Vrabia nu merge.

6. O seara placutahappy

| L3XxA a răspuns:

1.Alba.2Gaurita.3niki un mat pentru ca in copac sunt pisici 4.peste nu au cum sa se inece in apa... 5. Vrabia Zboararaised eyebrows

| TONY5 a răspuns:

1. Cum a urcat.tot alba.
2.Una inchisa/sigilata
3.Tot 5 pisici raman daca coboara o pisica.
4. Pestele nu se ineaca
5. Vrabia zboara mai mult si de unde sa stiu eu daca a doua zii a mai mershappy