| ghitacristi76 a întrebat:

Am si eu nevoie de ajutorul vostru, iubesc o fata dar de cand s-a bagat mamasa intre noi ea se comporta rece cu mine desi imi spune ca ma iubeste dar nu imi arata ca inainte, nu stiu cum sa ii arat ce simt pentru ea, o iubesc din tot sufletul si as face orce pentru ea... o iubesc in adevaratul sens al cuvantului, am mai scris pentru voi dar nu am primit nici un raspuns.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubeste-o in continuare, este asa de frumos, spune-i, arata-i, nu tine cont de ce spune mama ei, pana la urma sentimentele ei pentru tine isi vor spune cuvantul, mai asteapta, ai rabdare, vezi care sunt motivele pentru care mama nu vrea sa fie alaturi de tine, poate vrea pe cineva care o situatie financiara stabila pentru fata ei, cine stie, scrie-ne ca sa intelegem situatia.

10 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Cel mai bine este sa ai o discutie cu eahappySpune-i ca o iubesti foarte mult si ca iti doresti ca si ea sa simta acelasi lucru si sa iti arate asta.Cat despre mama ei nu ai ce face.Incearca sa te dai bine pe langa eahappy
Mult succes!happy

| monyk a răspuns:

Buna, incearca sa o intelegi, fi alaturi de ea, arata-i ca o iubesti, astfel ii vei da putere si o vei convinge sa lupte pentru iubirea voastra daca tu o iubesti foarte mult, ai mare grija de ea si nu lasati pe nimeni sa va strice relatia.Bafta.

| sorin a răspuns:

E posibil sa fie influentata, sau poate ea nu te mai iubeste la fel de mult cum o iubesti si tu.

| Mya a răspuns:

Prietena ta este usor influentabila...sau doar isi iubeste mama foarte mult...Probabil este genul care respecta dorinta parintilor, care pun asta pe primul loc, numai sa nu-i dezamageasca.De aceea sfatul mamei a schimbat cumva atitudinea ei fata de tine, dar fiindca te iubeste, ii este greu totusi sa puna punct acestei relatii.Sigur este foarte confuza si de aici si aceasta "raceala"...tot ce poti face, este sa astepti...sa-i fii alaturi ca si pana acum, sa te comporti normal, sa nu te panichezi si sa incepi sa o sufoci, sa faci presiuni sau sa-i reprosezi ca este schimbata si ca numai din vina mamei! Ca nu ai face decat sa o indepartezi de tine si sa-i usurezi si ei alegerea!

Răspuns utilizator avertizat
| StarDust a răspuns:

Hmmm parerea mea. e sa incerci sa vorbesti q mama ei. q parintii ei sa le arati ce fel de persoana esti. si sa ii demonstrezi si ei ca esti o persoana serioasa si intentiile tale sunt la fel de serioase...ca tii la ea

| plinadeviatasidesperanta a răspuns:

Dragostea mea eu te iubesc si stii foarte bine asta.Si mai stii ca am multe probleme k ai mei si din aceasta cauza uneori ma port mai rece. U stii prin ce trec eu acasa si stii cum este familia mea. Vreau doar sa fii alaturi de mine si sa ma iubesti cum ai facut-o pana acum.Eu am nevoie de intelegerea si atentia ta si te rog ai rabdare pana trec toate problemele pe care le am. Te iubesc din tot sufletul si stii foarte bine asta. Te iubesc.

| pandi a răspuns:

Comunicarea cred ca este cel mai important lucru intr-o relatie...asa ca parerea mea este sa vb cu ea...este posibil sa fie influentata si de maica-sa, dar asta iti poate confirma(sau infirma) decat eahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cristi ai face pentru ea orice.mai ales ai pune-o jos nu-i asa? pai aia e problema masii si a mea proprietar de fiica.convingema de contrariu.si daca reusesti... drum bun. daca nu? mai du-te-n mata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multumesc pentru fundita sper sa-ti fi fost de folos sfaturile mele.